خانه‌های عجیب و غریب در گوشه‌وکنار دنیا

0 11


خانه‌های عجیب‌وغریب زیادی در کشورهای مختلف دنیا وجود دارد که فقط ظاهر متفاوتی ندارند و فضای داخلی جذابشان، تجربه زندگی در آن‌ها را منحصربه‌فرد می‌کند.

دنیا مملو از ذهن‌های خلاقی است که کاربری معمول اشیای مختلف را به شکلی خارق‌العاده تغییر می‌دهند و از آن‌های وسیله‌ای جدید و متفاوت می‌سازند. خانه‌ها نیز از این امر مستثنا نبوده‌اند و برخی از آن‌ها در مقایسه با مدل‌های مرسوم، عجیب‌وغریب به نظر می‌رسند. برخی از این منازل گویی جاذبه زمین را به چالش می‌کشند و برخی دیگر شبیه به خانه‌های فرازمینی هستند. در ادامه می‌توانید تعدادی از این خانه‌ها را تماشا کنید.

استرالیا

خانه‌ای ساخته شده روی ستون و مشرف به دریا

منبع عکس: homedit.com (عکاس: نامشخص)، خانه‌ای مشرف به «جاده بزرگ اقیانوسی» (Great Ocean Road) که در ساحل جنوب شرقی استرالیا قرار دارد.

آمریکا

خانه ای با ظاهر عجیب

منبع عکس: homedit.com (عکاس: نامشخص)، خانه‌ای در تگزاس که توسط «رابرت برونو» (Robert Bruno)، مجسمه‌ساز، در فاصله‌ سال‌های ۱۹۷۳ تا ۲۰۰۸ ساخته شد.

مکزیک

خانه ای به شکل صدف

منبع عکس: homedit.com (عکاس: نامشخص)، «خانه صدف دریایی» (Seashell House) با الهام از موجودی دریایی به نام «ناتیلوس» (Nautilus) طراحی شده است. علاوه بر شکل خانه، یکی از بخش‌های جذاب آن را می‌توان شیشه‌های رنگی دانست که جلوه‌ای رنگارنگ به نمای آن داده‌اند.

فضای داخلی خانه ای به شکل صدف

دکوراسیون خانه ای به شکل صدف

آمریکا

خانه صخره ای

منبع عکس: homedit.com (عکاس: نامشخص)، خانه‌‌ای سنگی در مالیبو کالیفرنیا که دارای سطوح ارگانیک و ناهموار است.

فضای داخلی خانه صخره ای

آشپزخانه خانه صخره ای

لهستان

نمای ساختمانی معمولی

منبع عکس: homedit.com (عکاس: نامشخص)، «خانه کرت» (Keret home) یکی از باریک‌ترین خانه‌های دنیا محسوب می‌شود که عرض آن فقط ۱۲۲ سانتی‌متر است. این خانه در فاصله بین دو ساختمان قرار دارد.

فضای کوچک داخل خانه

شیلی

خانه‌ای عجیب روی صخره

منبع عکس: homedit.com (عکاس: نامشخص)، «خانه کاترپیلار» (Caterpillar house) از ۱۲ کانتینر  ساخته شده که یکی از آن‌ها روباز است و به‌عنوان استخر استفاده می‌شود. 

فضای داخلی خانه‌های صخره‌ای

تراس خانه صخره ای در شیلی

بلژیک

خانه ای به شکل فانوس دریایی

منبع عکس: homedit.com (عکاس: نامشخص)، برج آب به خانه‌ای منحصربه‌فرد تغییر کاربری پیدا کرده است.

نشیمن خانه فانوسی در بلژیک

ژاپن

خانه شیشه ای در ژاپن

منبع عکس: homedit.com (عکاس: نامشخص)، «خانه ان‌ای» (House NA) واقع در توکیو، کاملا شیشه‌ای است و به‌غیر از سرویس بهداشتی، هیچ‌گونه حریم خصوصی ندارد.

فضای داخلی خانه شیشه ای در ژاپن

سوئد

خانه شیشه ای روی درخت

منبع عکس: homedit.com (عکاس: نامشخص)، «هتل درختی» (Tree Hotel)، سازه‌ای مکعبی‌شکل با نمای آینه‌ای دارد که به‌خوبی با محیط اطراف ترکیب شده است.

فضای داخلی خانه درختی

کاستاریکا

خانه ای از هواپیما

منبع عکس: homedit.com (عکاس: نامشخص)، «هتل ساحل سبز» (Hotel Costa Verde) در اصل یک هواپیمای بوئینگ ۷۲۷ متعلق به سال ۱۹۶۵ بوده است. بدنه هواپیمای به‌صورت قطعات مجزا به «پارک ملی مانوئل آنتونیو» (Manuel Antonio National Park) منتقل و مونتاژ شد.

فضای داخلی خانه ای به شکل هواپیما

اتریش

خانه ای به شکل ماشین

منبع عکس: theatlantic.com (عکاس: Kerstin Joensson)، خانه‌ای در  زالتسبورگ اتریش که نمای آن شبیه به خودرو است.

کره جنوبی

خانه ای به شکل توالت

منبع عکس: (عکاس: Jo Yong Hak)، خانه‌ای به اسم «Haewoojae» در شهر «سوون» (Suwon) کره جنوبی که شکلی شبیه به توالت دارد.

لبنان

خانه‌ای به شکل هواپیما

منبع عکس: (عکاس: Aziz Taher)، خانه‌ای در روستای «میزیارا» (Miziara) که به‌شکل ایرباس A380 ساخته شده است.

فرانسه

خانه‌ای هرمی شکل

منبع عکس: theatlantic.com (عکاس: Vincent Kessler)، خانه خورشیدی «هلیودوم» (Heliodome) در شرق فرانسه واقع شده است. این خانه، یک ساعت آفتابی سه‌بعدی به حساب می‌آید.

چین

انواع کوزه در نمای خانه چینی

منبع عکس: theatlantic.com (عکاس: Reinhard Krause)، «خانه‌ چینی» (China House) واقع در تیانجین چین با صدها  کاسه، ظروف و گلدان‌های تاریخی تزیین شده است.

چین

خانه ای کوچک در پیاده‌رو

منبع عکس: theatlantic.com (عکاس: AFP)، خانه سیار مرد چینی که به‌شکل تخم‌مرغ به نظر می‌رسد. این خانه ۱۰۰۰ دلاری از نوارهای بامبو و یک تشک ساخته و با لایه‌ای از مواد ضدحرارت و ضدآب پوشانده شده است.

فضای داخلی کوچک یک خانه

برزیل

استفاده از انواع ظروف در دکور خانه

منبع عکس: theatlantic.com (عکاس: Paulo Whitaker)، باغبانی برزیلی این خانه را با دست خودش در شهر سائو پائولو ساخته و از  اشیای مختلف در آن استفاده کرده است.

امارات متحده عربی

خانه شناور

منبع عکس: theatlantic.com (عکاس: Kamran Jebreili)، «خانه شناور اسب دریایی» (Floating Seahorse Home) در دبی قرار دارد.

روسیه

خانه ای سفید با تعداد زیادی پنجره

منبع عکس: theatlantic.com (عکاس: Vasily Maximov)، این ساختمان از دو استوانه عمودی با پنجره‌های شش‌ضلعی تشکیل شده است.

فضای داخلی خانه ای با پنجره های متعدد

فرانسه

خانه‌ای به شکل هشت پا

منبع عکس: theatlantic.com (عکاس: Eric Robert)، «قصر حبابی» (Bubble Palace)‌ در ریویرای فرانسه و مشرف به دریای مدیترانه قرار دارد. این عمارت آینده‌نگرانه از اتاق‌های گرد با کف‌ چرخان تشکیل شده است.

به نظر شما کدام‌یک از این خانه‌ها، عجیب‌تر و جالب‌تر از بقیه است؟ معماری رایج در خانه‌ها را می‌پسندید یا دوست دارید که روزی خانه عجیب خود را داشته باشید؟ حتما نظرتان را با کاربران کجارو به اشتراک بگذارید.

منبع عکس کاور: homedit.com (عکاس: نامشخص)، خانه صدف دریایی در مکزیکSource link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.