خانواده علیرضا اکبری: همه چیز در مورد اعدام مبهم است، جسد را تحویل نمی‌دهند

0 28


علیرضا اکبری

خانواده علیرضا اکبری، دو تابعیتی ایرانی بریتانیایی، که به اتهام جاسوسی برای سرویس اطلاعات خارجی بریتانیا – ام آی ۶ – اعدام شد می‌گویند هیچ تصویر دقیقی از اینکه چه اتفاقی برای آقای علیرضا اکبری افتاده ندارند و همه چیز در «ابهام» است و «سوالات زیادی» وجود دارد.

به گفته یکی از اعضای خانواده آقای اکبری در گفتگو با بی‌بی‌سی فارسی، حکومت ایران پیکر آقای اکبری را «هنوز به خانواده تحویل نداده» است. به گفته این عضو خانواده، آنها نمی‌دانند که اتفاقات، دقیقا چگونه رقم خورده و درباره آن ابهامات زیاد است؛ از جمله اینکه آقای اکبری دقیقا چه روزی اعدام شده، آیا پیکر آقای اکبری دفن شده یا نه و اینکه به چه صورتی دفن شده است.

به گفته خانواده، قاضی اجرای احکام به خانوداه گفته است که آنها «امروز» دوشنبه (۱۶ ژانویه/۲۶ دی) می‌توانند بیایند پیکر آقای اکبری را تحویل بگیرند، «مشروط» به اینکه پیکر را فقط در بهشت زهرا دفن کنند.

به گفته خانواده آقای اکبری آنها امروز دوشنبه برای خرید قبر و تشریفات دفن به بهشت زهرا رفته‌اند، اما به گفته خانواده، مقام‌های مسئول به خانواده آقای اکبری گفته‌اند که «چنین شخصی با چنین مشخصاتی روز پنج شنبه – یعنی دو روز قبل از اعلام رسمی اعدام آقای اکبری – دفن شده است.» به گفته خانواده آقای اکبری این اظهارات، حتی به این ابهام دامن زده است که آقای اکبری اصلا اعدام شده است یا نه.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.