خاکسپاری ملکه الیزابت کی و کجا برگزار خواهد شد؟

0 65


ملکه

منبع تصویر، PA Media

پیکر ملکه پیش از خاکسپاری‌اش در کلیسای وست‌مينستر چهار روز در منظر عموم قرار خواهد داشت.

مردم اجازه خواهند داشت در این مدت تابوت را ببینند.

پیش از آن، پيکر ملکه در کلیسای جامع سنت جایلز در ادینبرا از ۱۲ سپتامبر به مدت ۲۴ ساعت برای ادای احترام مردم قرار خواهد گرفت.

خانواده ملکه، سیاست‌مداران و رهبران جهان در مراسم خاکسپاری او در روز دوشنبه ۱۹ سپتامبر ساعت ۱۱ به وقت بریتانیا که تعطیل رسمی هم خواهد بود، شرکت خواهند کرد.

از بالمورال، در ابردين‌‌شر که محل وفات ملکه بود، تابوت بلوطین او روز يکشنبه به ادينبرا خواهد رفت و آرام‌آرام به سوی کاخ هالیرود‌هاوس حرکت می‌کند تا ساعت ۱۶ در آن‌جا قرار بگیرد.

بعد از ظهر روز دوشنبه، تابوت به همراه اعضای خاندان سلطنت به سوی کلیسای جامع سنت جايلز در ادینبرا حرکت خواهد کرد. مراسمی در آن‌جا برگزار خواهد شد و تابوت به مدت ۲۴ ساعت برای ادای احترام مردم در آن‌جا قرار خواهد گرفت.

روز بعد، شاهدخت آن پيکر مادرش را در پروازی به سوی لندن همراهی خواهد کرد. تابوت ملکه از فرودگاه ادينبرا به کاخ باکينگهام خواهد رفت.

چهارشنبه بعد از ظهر، تابوت به سالن وست‌مینستر خواهد رفت و ساعت ۱۵ به آن‌جا می‌رسد. چهار روز تمام از روز پنج‌شنبه تا پیش از خاکسپاری، تابوت در منظر عموم قرار می‌گیرد.

خاکسپاری رسمی ساعت ۱۱ صبح روز ۱۹ سپتامبر با تشيیعی از مسیر لانگ واک تا قلعه ويندزور انجام خواهد شد. ملکه در نمازخانه یادبود شاه جورج ششم در ويندزور به خاک سپرده خواهد شد.

پادشاه به دیدار ملت‌ها می‌رود

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

روز شنبه اعضای خانواده سلطنتی در راه بازگشت از مراسم نیایش در کلیسا نزدیک به کاخ بارلمورال توقف کردند تا به ادای احترام مردم به درگذشت ملکه نگاه کنند.

 پیش از خاکسپاری، پادشاه جدید از اسکاتلند، ایرلند شمالی و ولز دیدار خواهد کرد.

بنا به اعلام دولت، سوگواری ملی تا روز خاکسپاری رسمی ادامه پیدا می‌کند. خانواده سلطنتی هفت روز پس از آن هم سوگواری خواهند داشت.

کلیسای وست‌مينستر کلیسایی تاریخی است که در آن پادشاهان و ملکه‌های بریتانیا تاج‌گذاری می‌کنند – ولی از قرن هجدهم تا کنون هیچ مراسم خاکسپاری برای پادشاهی در این‌جا برگزار نشده است.

خاکسپاری پدر، پدربزرگ و مادر پدربزرگ ملکه، ملکه ويکتوریا، در دهه اول قرن بیستم همگی در نمازخانه سنت جورج در ويندزور برگزار شده‌ است.

سران کشورها از سراسر جهان دعوت شده‌اند تا در کنار اعضای خاندان سلطنتی به زندگی و خدمات ملکه ادای احترام کنند.

انتظار می‌رود سیاست‌مداران ارشد بریتانیا و نخست وزیران فعلی و سابق در اين مراسم که پخش تلويزیونی می‌شود، شرکت داشته باشند.

سازمان‌دهندگان برنامه‌ها و مراسم هیچ وظیفه‌ای ندارند برنامه‌های از پيش‌ تعیین‌شده را در روز خاکسپاری را لغو کنند، ولی درخواست دولت این بوده که سازمان‌ دهندگان برنامه‌‌های ورزشی یا سایر مراسم‌های از پیش تعیین شده، برای پرهیز از تداخل با مراسم یا تشییع، زمان‌بندی‌شان را تنظیم کنند.

بعضی از مراسم‌ها بلافاصله پس از وفات ملکه لغو شده یا به تعویق افتادند.

مسابقات فوتبال در لیگ برتر، لیگ فوتبال انگلیس یا در اسکاتلند یا ایرلند شمالی تا روز سه‌شنبه به تعویق افتاده‌اند و همه بازی‌های سوپرلیگ زنان، قهرمانی زنان و جام حذفی فوتبال زنان نیز به تأخیر افتاده‌اند. شماری از مسابقات اسب‌سواری، گلف و بوکس نیز لغو شده‌اند.

برنامه‌های اعتصاب گسترده نیز که برای هفته آینده تدارک دیده شده بودند، بلافاصله لغو شدند و کنگره اتحادیه‌های صنفی گفته است که همایش سالانه‌اش در شهر برایتون را به تعویق می‌اندازد.

منبع تصویر، PA Media

چارلز سوم در روز شنبه در کاخ سنت جیمز لندن به عنوان پادشاه اعلام شد، و در همانجا تأیید کرد که روز خاکسپاری روز تعطیلی رسمی خواهد بود.

او در سخنرانی‌اش از «حکمرانی بی‌همتا»ی ملکه ستایش کرد.

پادشاه پس از درگذشت مادرش به سلطنت رسید ولی جلسه شورای خصوصی سياست‌مداران،‌ مسئولان و مقامات مذهبی رسماً این عنوان را برای وی تأیید کرد.

تمام حاضران در اتاق، از جمله همه شش نخست وزیر سابق و زنده بریتانیا، عبارت تأیید پادشاهی او را تکرار کردند.

و پس از آن اعلامیه از فراز بالکن دربار فرایری در کاخ سنت جیمز قرائت شد.

دبیر شورای خصوصی، ریچارد تیلبروک، چارلز را «پادشاه، رئیس کشورهای مشترک‌المنافع، مدافع ایمان» اعلام کرد و سپس گفت: «خدا نگهدار شاه باد».Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.