خبری از او در دست نیست

0 5منابع نزدیک به آرش صادقی می‌گویند از این فعال حقوق بشر زندانی خبری در دست نیست و بی‌خبری موجب افزایش نگرانی‌ها درباره او شده است.

یک منبع نزدیک به آرش صادقی روز چهارشنبه ۲۵ آبان گفت‌وگو با صدای آمریکا تأکید کرد که از این فعال حقوق بشر زندانی اطلاعی در دست نیست.

به گفته این منبع موثق، «هیچ اطلاعی از آرش صادقی وجود ندارد» و مقامات زندان اوین نیز پاسخگو نیستند.

او همچنین از افزایش فشارهای امنیتی بر نزدیکان زندانیان سیاسی برای ساکت کردن آنها و جلوگیری از اطلاع‌رسانی خبر داد.

در ساعت‌های گذشته حسین صادقی، پدر این فعال حقوق بشر بازداشت‌شده، در توییتی نوشت، مقامات قضایی با تقاضای رامین صفرنیا، وکیل آرش صادقی برای ملاقات با او موافقت نکردند.

آقای صادقی با اعلام این که روز شنبه دوباره برای پیگیری به دادسرا مراجعه خواهند کرد، ابراز امیدواری کرد که بازپرس پرونده با ملاقات موافقت کند.

آرش صادقی که از سال ۱۳۸۸ بارها بازداشت شده و چندین سال در زندان به سر برده بود، هم‌زمان با اعتراضات سراسری ایران روز دوشنبه ۱۸ مهر ناپدید شد و دو روز بعد در بیستم مهر پدرش تأیید کرد که او بازداشت شده است.

این زندانی سیاسی ۱۱ آبان در تماسی کوتاه به پدرش خبر داد که «در بند ۲۰۹ اوین و تحت بازجویی است.»

این فعال حقوق بشر پیش‌تر در زندان به سرطان استخوان مبتلا شد و مقامات زندان ماه‌ها از درمان او جلوگیری کردند.

به گفته پدرش، آرش صادقی برای کنترل بیماری‌اش باید هر ماه «آزمایش خون مخصوص» بدهد و هر دو ماه یک بار نیز «باید اسکن توموگرافی (پت‌اسکن) انجام بدهد.»

پدر آرش صادقی همچنین تأکید کرده است که او در اثر اعتصاب غذای طولانی پیشین در زندان، به بیماری «انسداد روده بزرگ» مبتلا است و باید رژیم غذایی خاصی داشته باشد و تحت نظر پزشک متخصص باشد.

آرش صادقی پیش از بازداشت درباره وضعیت زندانیان و همچنین اعتراضات سراسری در شبکه‌های اجتماعی اطلاع‌رسانی می‌کرد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.