خشم روسیه از کشته شدن سربازان خود در یکی از مرگبارترین حملات جنگ اوکراین

0 12روسیه روز دوشنبه اعتراف کرد که تعداد زیادی از سربازانش در یکی از مرگبارترین حملات جنگ اوکراین کشته شده‌اند و این امر باعث شد که وبلاگ‌نویسان ناسیونالیست روسی خواستار مجازات فرماندهانی شوند که سربازان را در ساختمانی در یک انبار مهمات اسکان داده بودند.

وزارت دفاع روسیه گفت که ۶۳ سرباز در انفجاری در یک پادگان موقت در یک مدرسه فنی سابق در ماکییوکا، در منطقه تحت اشغال روسیه در دونتسک در شرق اوکراین کشته شدند.

به گفته مسکو چهار موشک از شش موشک اوکراین به این منطقه اصابت کرد که از سامانه موشکی موسوم به هایمارس که ایالات متحده به نیروهای اوکراین داده است شلیک شد. مسکو می‌گوید که دو موشک را سرنگون کرده است. کی‌یف گفت که تعداد کشته‌شدگان روسیه صدها نفر است.

وبلاگ نویسان نظامی روسیه می گویند، گرچه فرماندهان می‌دانستند که انبار مهمات در تیررس موشک های اوکراینی قرار دارد اما سربازان را در همان ساختمانی اسکان دادند که مهمات را انبار کرده بودند.

در همین حال، اوکراین روز دوشنبه، ۲۳ دی، گفت تمام ۳۹ پهپاد روسیه را در سومین شب متوالی از حملات هوایی به اهداف غیرنظامی در کیف و سایر شهرها سرنگون کرده است.

مقامات اوکراینی گفتند موفقیت آنها ثابت کرد که تاکتیک روسیه با حملات هوایی در ماه‌های اخیر برای از بین بردن زیرساخت‌های انرژی اوکراین به طور فزاینده‌ای شکست خورده است زیرا کی‌یف دفاع هوایی خود را تقویت می‌کند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.