خودروهای زرهی «ضدگلوله» در سیستان و بلوچستان مستقر می‌شوند

0 3همزمان با ادامه تظاهرات هفتگی در استان سیستان و بلوچستان و در آستانه یک جمعه اعتراضی دیگر در زاهدان، فرمانده انتظامی این استان روز پنجشنبه ۲۵ آبان اعلام کرد خودروهای «تاکتیکی ضدگلوله توفان» برای «ارتقاء امنیت و آرامش و برخورد جدی با مخلان امنیت» در این استان مستقر شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، دوستعلی جلیلیان مدعی شده که از این خودروهای برای برخورد با «سارقان مسلح و اشرار» استفاده خواهد شد.

استقرار خودروهای زرهی در استان سیستان و بلوچستان در شرایطی است که شهرهای این استان و به ویژه زاهدان در ماه‌های گذشته و در جریان اعتراضات سراسری سال ۱۴۰۱ صحنه حضور گسترده نیروهای امنیتی و نظامی جمهوری اسلامی بوده‌اند.

برخی از شهرهای این استان، از جمله زاهدان و خاش، از زمانی که نیروهای حکومتی روز هشتم مهر سال گذشته به سوی گروهی از معترضان در زاهدان تیراندازی کردند، هر جمعه شاهد برگزاری اعتراض های خیابانی بوده است.

بر اساس گزارش ها، در روزهای جمعه نیروهای حکومتی جمهوری اسلامی با ایجاد ایست و بازرسی و مسدود کردن خیابان ها، اقدام به بازرسی بدنی و تفتیش مردم از جمله زنان می‌کنند.

سه روز پیش از اعلام فرمانده انتظامی استان سیستان‌ و‌ بلوچستان مبنی بر استقرار خودروهای زرهی در این استان، رئیس کل دادگستری استان سیستان‌ و‌ بلوچستان از اعدام سه زندانی امنیتی متهم به همکاری با گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی «در نقاط مختلف» زاهدان خبر داده بود.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.