دانشجویان را آزاد کنید و صدای ملت را بشنوید

0 12زهرا رهنورد همسر میرحسین موسوی از رهبران جنبش سبز که به همراه او در حصر خانگی به‌سرمی‌برد، روز سه‌شنبه با انتشار یک پیام کوتاهی خواستار توقف سرکوب دانشجویان و معترضان و شنیدن «صدای ملت» شد.

منابع نزدیک به خانم رهنورد، نوشته‌ کوتاه او را منتشر کردند. او نوشت: « دانشجویان زندانی را آزاد کنید و به تهدید، تعلیق و اخراج دانشجویان پایان دهید؛ جوانان را عزیز بدارید، فرزندان ملت را نکشید، صدای ملت را بشنوید، اعتراض حق ملت است.»

خانم رهنورد شعار «زن، زندگی، آزادی» را نوشته و پیام خود را با عنوان «استاد دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران» پایان داده است.

زهرا رهنورد که در سه دهه نخست بعد از انقلاب سمت‌هایی چون ریاست دانشگاه الزهرا، ریاست کمیتهٔ تدوین کتب هنر و مشاور سیاسی ریاست‌جمهوری در دورهٔ سید محمد خاتمی بوده از بهمن ۱۳۸۹ به همراه همسرش میرحسین موسوی به خاطر اعتراضات به انتخابات سال ۸۸ در حصر خانگی نگهداری شد. آنها در سالهای اخیر اجازه محدود برای رفت و آمد داشته اند.

حمایت خانم رهنورد از دانشجویان در حالی است که در یک ماه اخیر و با شروع دانشگاه‌ها، اعتراض دانشجویان با سرکوب و بازداشت فعالان دانشجویی روبرو شد. تقریبا هر روز دانشگاه‌های ایران شاهد حضور معترضان است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.