دانشمندان نام ستاره هالیوود را برای گونه جدید مار انتخاب کردند

0 10یک زیست‌شناس آمریکایی نام هریسون فورد، ستاره بزرگ هالیوود،‌ را برای یک گونه جدید مار که در کشور پرو کشف شده انتخاب کرد.

ادگار لِر، دانشمند آمریکایی آلمانی زیست‌شناسی، می‌گوید نام هریسون فورد ۸۱ ساله را به یاد فعالیت‌هایش در امور زیست‌محیطی برای این مار خوش‌خط و خال برگزیده است.

ماری که اکنون نام علمی تاکیمِنویدِس هاریسون‌فوردی را به خود گرفته اولین بار در ماه مه ۲۰۲۲ در کوه‌های جنگلیِ پارک ملی اُتیشی در پرو کشف شد، اما دانشمندان به‌تازگی فهمیده‌اند که این گونه تاکنون اصلاً ناشناخته بوده است.

این مار حدوداً ۴۰ سانتی‌متر طول و رنگ زرد و قهوه‌ای دارد، با خال‌ها و شکمی سیاه‌رنگ. هاریسون‌فوردی برای انسان خطری ندارد و در شکار وزغ و مارمولک تبحر دارد.

به گفته ادگار لر، هریسون فورد خود از انتخاب این اسم برای این گونه جدید از مارها استقبال کرده است.

یکی از معروف‌ترین شخصیت‌هایی که هریسون فورد به تصویر کشیده و احتمالا شهرت خود را بیش از همه مدیون آن است ایندیانا جونز، باستان‌شناس معروف در مجموعه فیلم‌هایی به همین نام، است.

پنجمین فیلم از ماجراهای دکتر جونز همین تابستان با نام «ایندیانا جونز و صفحه سرنوشت» به روی پرده سینماها رفت. معروف‌ترین فیلم‌ها از این مجموعه ساخته استیون اسپیلبرگ و تهیه‌کنندگی جرج لوکاس است.

ایندیانا جونز از مار می‌ترسد، و یک جمله معروف هم دارد: «مار؟ آخه چرا مار؟!»Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.