درخواست کمک اسلام آباد از رهبر طالبان برای مهار طالبان پاکستانی

0 12


مراسم شمع‌افروزی به یاد قربانیان حمله به مسجد خط پلیس پیشاور

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

مراسم شمع‌افروزی به یاد قربانیان حمله به مسجد خط پلیس پیشاور که دستکم ۱۰۰ نفر عمدتا از نیروهای پلیس جان باختند و حدود ۱۵۰ نفر زخمی شدند

اسلام آباد از رهبر مخفی طالبان افغانستان می‌خواهد که در مهار شبه‌نظامیان طالبان پاکستانی این کشور را کمک کند. به گفته مقام‌های پاکستانی این درخواست پس از انفجار هفته گذشته در مسجدی در پیشاور مطرح شده که شمار زیادی از افراد پلیس کشته شدند.

فیصل کریم کندی، دستیار ویژه شهباز شریف، نخست وزیر پاکستان، روز شنبه (۱۵ بهمن/دلو) گفت هیاتهایی به تهران و کابل فرستاده خواهند شد «تا از آنها خواسته شود که در مورد عدم استفاده از خاک‌شان از سوی تروریست‌ها علیه پاکستان، اطمینان دهند.»

«تحریک طالبان پاکستان» (تی‌تی‌پی) در بیانیه کوتاهی دست داشتن در آن حمله را رد کرد اما به طور گسترده‌ای در پاکستان حمله مهاجم انتحاری روز دوشنبه در مسجد منطقه موسوم به «خط پلیس» به این گروه شبه‌نظامی نسبت داده شده است.

از زمان بازگشت طالبان به قدرت در کابل در اگوست ۲۰۲۱، پاکستان شاهد افزایش چشمگیر حملات طالبان پاکستانی در مناطق هم مرز با افغانستان بوده است، در این مناطق کوهستانی، جنگجویان «تی‌تی‌پی» با استفاده از تاکتیک حمله و گریز، شماری از سربازان ارتش پاکستان را کشته‌اند و به حملات و گروگان‌گیری‌ در شهرهای این کشور دست زده‌اند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.