«در تظاهرات کابل هم‌جنس‌هایم مرا شلاق زدند»

0 11


  • نویسنده, شمایل توانا ناصری
  • شغل, فعال اجتماعی
زنان پلیس طالبان

منبع تصویر، @khalidzadran01

توضیح تصویر،

در ۳۱ اکتبر ۲۰۲۲، وزارت داخله طالبان ویدیویی را از زنان پلیس طالبان منتشر کرد که از یک دوره آموزشی فارغ‌التحصیل شده‌اند

مجموعه «ناظران می‌گویند» بیانگر نظر نویسندگان آن است. بی‌بی‌سی فارسی می‌کوشد در این مجموعه، با انعکاس دیدگاه‌ها و افکار طیف‌های گوناگون، چشم‌انداز متنوع و متوازنی از موضوعات مختلف ارائه دهد. انتشار این آرا و نقطه‌نظرها، به معنای تایید بی‌بی‌سی نیست.

بعد از تظاهرات روز پنج‌شنبه حالم به شدت به هم خورد و دچار تب و افسردگی شدید شدم، حالا که حالم بهتر شده است می‌خواهم از آن رویداد تلخ بنویسم، اندوه و تلخی‌های ناشی از آن روز را با شما نیز شریک کنم. برای ابراز مخالفت با فرمان بستن دانشگاه و مراکز آموزشی دولتی و خصوصی به روی دختران، مثل همیشه در خیابان آمدیم تا خشم و اعتراض خود با این فرمان ویرانگر را به گوش جهانیان برسانیم.

صبح بعد از صرف چای برای رفتن به تظاهرات آماده شدم، لباس‌های مورد نظرم را پوشیدم، می‌خواستم از دروازه بیرون شوم که خواهرم گفت که من هم همراه تو می‌روم. به او گفتم بهتر است تو در خانه باشی، با خودم فکر می‌کردم اگر در جریان تظاهرات دستگیر شدم و برنگشتم، بهتر است که تنها باشم تا برای مادرم ، پدرم و خانواده رنج کمتر وارد شود. اما خواهرم با گفتن این‌که او هم یک دانشجو است و حالا از ادامه تحصیل محروم شده است باید صدای خشم و اعتراضش را بلند کند. نتوانستم مانع رفتنش شوم. راستش با تمام تهدیدهایی که این روزها با آن‌ها مواجه‌ام و بخشی از این تهدیدها به خانواده‌ام هم آسیب روانی وارد کرده است، دوست داشتم حتی یک نفر بیشتر در صف معترض‌ها هم اگر اضافه شود مانعش نشوم. نتوانستم از باورهایم که بخاطر ایستادگی و دفاع از حقوق زنان دارم بگذرم و خواهرم را بخاطر سالم ماندنش در خانه نگه دارم.

مدتی است که فکر می‌کنم ما زنان افغانستان واقعا تنها هستیم و با سکوت مرگبار جامعه جهانی در مقابل دستورهای زن‌ستیزانه گروه طالبان و حمایت نشدن از سوی مردهای افغانستان این باور هر روز قوی‌تر می‌شود.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.