دستگیری فوتبالیست‌ها در «پارتی»؛ گروکشی حکومت ایران یا تنبیه به جرم تفریح؟

0 16


عکس تزئینی از یک مهمانی

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

عکس تزئینی است

«تعدادی از بازیکنان فعلی و سابق یکی از تیم‌های فوتبال مطرح تهرانی، شب گذشته در یک پارتی مختلط در شهر دماوند با حکم قضایی بازداشت شدند. برخی از این بازیکنان در حالت غیرعادی ناشی از مصرف مشروبات الکلی بودند.» این آغاز خبری بود که یکشنبه یازدهم دی‌، برای آن‌چه به نظر می‌رسید «افشاگری از بازداشت چند بازیکن مطرح فوتبال ایران» باشد، روی خروجی برخی خبرگزاری‌های ایران قرار گرفت.


تسنیم، ایسنا، تابناک، میزان، مشرق‌ نیوز و برنا از جمله این خبرگزاری‌ها بودند که با انتشار این خبر نوشتند برخی از بازیکنان «یک تیم مطرح فوتبال» ایران، به دلیل حضور در مراسم جشنی که گفته شده «سالگرد ازدواج» یکی از این بازیکنان بوده بازداشت شدند. مراسمی که «نامشروع» خوانده شده است.


روزنامه کیهان که مدیر آن را رهبر جمهوری اسلامی منصوب می‌کند، به بهانه انتشار این خبر با اشاره به بازیکنانی که در ماه‌های پیش همسو با معترضین در ایران، به سیاست‌های حکومت انتقاد کرده بودند، نوشت: «بعضی از این افراد بازداشت ‌شده، در روزهای گذشته در مصاحبه‌های خود ادعا می‌کردند که به‌دلیل حوادث اخیر و در راستای همدردی با مردم، انگیزه‌ای برای مسابقات و حتی صحبت کردن درخصوص فوتبال را ندارند.»


حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای شکل‌گیری سعی در تحمیل شیوه زندگی مورد علاقه خودش به مردم ایران داشته و حمله به مهمانی‌های خصوصی و راه‌اندازی کمیته‌های اسلامی در سال‌های گذشته و راه انداختن گشت ارشاد در سال‌های پس از آن در همین راستا تعبیر شده است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.