دنیای زیر آب در قاب سیاه و سفید

0 23


عکاسی اهل مکزیکوسیتی تصاویر سیاه و سفید شاعرانه‌ای از حیات‌وحش دریاها می‌گیرد که ارزش دیدن دارند.

«کریستین ویزل» (Christian Vizl)، عکاس زیر آب، در مکزیکوسیتی به دنیا آمده و ۳۰ سال از عمر خود را صرف مستندسازی هنری از زندگی در زیر آب کرده است. این هنرمند عکس‌های سیاه و سفید فوق‌العاده‌ زیبایی از موجودات دریایی می‌گیرد و از نور و سایه برای نمایش جنبه‌های مختلف زندگی آن‌ها استفاده می‌کند.

در کتاب «قلمروی خاموش» (Silent Kingdom) اثر کریستین ویزل، تصاویر زیبایی از حیات‌وحش دریایی نظیر ماهی‌ها، شیرهای دریایی، عروس دریایی و… چاپ شده است. او درباره آثارش می‌گوید:

همیشه عاشق اقیانوس و عکاسی بوده‌ام. از نوجوانی شروع به عکاسی کردم و از استادهای عکاسی سیاه و سفید الهام گرفتم. در سال ۲۰۱۰ همراه با دوست فیلم‌بردارم به اعماق دریا رفتیم و وقتی دوربین را به من داد، حس داشتن دوربین در زیر آب را دوست داشتم. همان موقع بود که تصمیم گرفتم، اولین دوربین زیر آبم را بخرم.

همان طور که شاعر از کلمات برای خلق شعر استفاده می‌کند، عکاس از نور برای شکار تصاویر جذاب بهره می‌برد. وقتی زیر آب عکس می‌گیرم، یکی از اهدافم خلق تصاویر شاعرانه با کمک نور است. معتقدم که سبک سیاه و سفید، بهترین راه برای انجام این کار است.

کریستین ویزل از تجربه غواصی و عکاسی در اقیانوس می‌گوید:

زندگی خود را وقف کاوش در زیبایی شگفت‌انگیز اقیانوس کرده‌ام و در این سفر باورنکردنی، ارتباطم با طبیعت عمیق‌تر شده است. متاسفانه در طول زندگی‌ام شاهد ویرانی‌هایی بوده‌ام که به دست انسان‌ها در این سیاره رقم خورده است.

امروزه اقیانوس‌های جهان در خطر جدی هستند. صید بیش از حد، آلودگی، زباله‌های پلاستیکی، تغییرات آب‌وهوایی و… حیات‌وحش دریاها و اقیانوس‌ها را در معرض آسیب قرار داده‌اند.

کریستین ویزل معتقد است که عکاسی می‌تواند به ترویج همدلی و ایجاد تغییر کمک کند. هدف اصلی او به‌عنوان یک عکاس، خلق تصاویری زیبا از حیوانات است تا باعث جرقه عشق در بیننده شود. در واقع، انسان‌ها باید درک کنند که زندگی و سلامتی آن‌ها با همه حیوانات ارتباط دارد و مراقبت از دریاها و اقیانوس‌ها و احترام به آن‌ها باید به امری مستمر در زندگی‌شان تبدیل شود.

عکس سیاه و سفید از عروس دریایی

عکس سیاه و سفید از حیات وحش دریا

عکس سیاه و سفید از تمساح

عکس سیاه و سفید از سفره ماهی

عکس سیاه و سفید از یک ماهی

عکس سیاه و سفید از ماهی های دریا

عکس سیاه و سفید از حیات وحش دریایی

کوسه بزرگی در دریا

عکس سیاه و سفید از لاک پشت

عکس سیاه و سفید از موجودات دریایی

عکس سیاه و سفید از سفره ماهی

عکس سیاه و سفید از لاک پشت

عکس سیاه و سفید از عروس دریایی

عکس سیاه و سفید از موجوداد اقیانوس

عکس سیاه و سفید از کوسه

عکس سیاه و سفید از انبوه سفره ماهی‌ها

عکس سیاه و سفید از فوک دریایی

عکس سیاه و سفید از ماهی‌های اقیانوس

عکس سیاه و سفید از سفره ماهی

عکس سیاه و سفید از فوک‌های دریایی

عکس سیاه و سفید از غواص و سفره ماهی

عکس سیاه و سفید از شیر دریایی

عکس سیاه و سفید از تمساح

عکس سیاه و سفید از ماهی‌های دریا

عکس سیاه و سفید از لاک پشت و ماهی‌ها

از تماشای عکس‌های سیاه و سفید اقیانوس لذت بردید؟ کدام تصویر از حیات‌وحش زیر آب برایتان جالب‌تر بود؟ حتما دیدگاه خود را با کاربران کجارو در میان بگذارید.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.