دونالد ترامپ به اینستاگرام و فیسبوک بازگشت

0 18


دونالد ترامپ نوامبر سال گذشته اعلام کرد که مجددا برای ورود به کاخ‌سفید رقابت خواهد کرد. تا قبل از اخراج در سال ۲۰۲۱، حساب کاربری او در فیسبوک ۳۴ میلیون نفر و در اینستاگرام ۲۳ میلیون فالوور داشت.

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

دونالد ترامپ نوامبر سال گذشته اعلام کرد که مجددا برای ورود به کاخ‌سفید رقابت خواهد کرد. تا قبل از اخراج در سال ۲۰۲۱، حساب کاربری او در فیسبوک ۳۴ میلیون نفر و در اینستاگرام ۲۳ میلیون فالوور داشت

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا که همزمان با حمایت از یورش هوادارانش به کنگره آمریکا در ژانویه ۲۰۲۱ از حضور در شبکه‌های اجتماعی بزرگی چون فیسبوک، اینستاگرام منع شده بود، مجددا صفحات خود را در این شبکه‌ها پس گرفته هر چند گفته شده در صورت تخلف مجدد ممکن است باز هم حساب‌های کاربری او از یک ماه تا دو سال در فیسبوک و اینستا تعلیق شود.

شرکت مادر فیسبوک و اینستاگرام، متا، در سال ۲۰۲۱ علت تعلیق صفحات آقای ترامپ را حمایت و ستایش او از «خشونت شکل گرفته در جریان حمله به کنگره» عنوان کرده بود.

اکنون هم متا گفته در صورت تکرار چنین تخلفاتی ممکن است صفحات آقای ترامپ را که برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده – ۲۰۲۴ – هم اعلام آمادگی کرده، دوباره تعلیق کند.

البته ظرف دو سال گذشته، نهاد نظارتی مستقلی تشکیل داده که به عنوان یک شورای ناظر بیرونی درباره حذف و تعدیل محتوای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی آن و یا منع و اخراج افراد از آنها به شور می‌نشیند و نظر خود را به متا اعلام می‌کند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.