دوندگان «بی‌حجاب» ماراتن شیراز؛ رئیس فدراسیون دو و میدانی استعفا کرد

0 8در ادامه واکنش‌ها به حضور زنان بی‌حجاب در مسابقه دوی شیراز، رسانه‌ها در ایران از استعفای هاشم صیامی، رئیس فدراسیون دو و میدانی، در این رابطه گزارش داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران، هاشم صیامی در جلسه‌ای که روز شنبه برگزار شد استعفای خود را به وزیر ورزش و جوانان ارائه کرده است.

یک روز پیشتر مصطفی بحرینی، دادستان استان فارس، از تشکیل پرونده و احضار مسئولان ورزشی خبر داده بود.

روز جمعه مسابقه‌ای به مسافت ۱۰ کیلومتر در شیراز برگزار شد و تصاویری از زنان دونده یا تماشاگر بدون حجاب اجباری منتشر شد.

فارس می‌نویسد که در پی این کناره‌گیری، حمید سجادی، وزیر ورزش، «با ارسال استعفای صیامی به معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای و رئیس مرکز حراست وزارت ورزش و جوانان دستور داد به جزئیات و عوامل دخیل اتفاق رخ داده در مسابقات استقامت فارس به سرعت رسیدگی شود.»

در پی انتشار تصاویری از مشارکت زنان بدون حجاب اجباری در مسابقات دو میدانی شیراز، مصطفی بحرینی، دادستان عمومی و انقلاب استان فارس روز شنبه ۱۶ اردیبهشت از تشکیل پرونده و احضار مسئولان برگزاری نیز آن خبر داد.

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از این مسابقات که جمعه ۱۵ اردیبهشت ماه در خیابان‌های مرکزی شیراز و به مسافت ۱۰ کیلومتر برگزار شد، زنانی را با لباس ورزشی و بدون حجاب مورد تایید جمهوری اسلامی در حال دویدن نشان می‌دهد. برخی زنان نیز بدون حجاب اجباری در حال تماشای این مسابقه در خیابان هستند.

در همین زمینه فرماندار شیراز گفت مسابقه ماراتن زنان و مردان به‌صورت جداگانه و در مناطق مختلف شیراز برگزار شد و تصاویری که در فضای مجازی منتشر شده ناشی از حضور «اندک و خودسرانه» زنان بدون حجاب اجباری در مسابقه بوده که «فورا» با ممانعت پلیس مواجه شد.

پس از گسترش روز افزون سر باز زدن زنان در ایران از حجاب اجباری، دستگاه‌های حکومتی از اسفندماه گذشته اقدامات همه‌جانبه‌ای را برای سرکوب نافرمانی مدنی زنان و دختران ایرانی آغاز کرده‌اند.

این اقدامات شامل برخوردهای خیابانی نیروهای امر به معروف و نهی از منکر با زنان، پلمب گسترده واحدهای صنفی و تجاری و گردشگری تا ارسال پیامک برای رانندگان شخصی و عمومی، توقیف خودروها، منع ورود به مترو و محروم کردن زنان از خدمات اداری و عمومی است اما تاکنون در سرکوب نافرمانی مدنی زنان و دختران ایرانی ناکام مانده است.

در همین زمینه، پایگاه خبری پلیس ایران روز شنبه اعلام کرد پارک جنگلی دریاچه شورمست سوادکوه در استان مازندران به علت «هنجارشکنی در حوزه حجاب و عفاف» پلمب شد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.