رئیس‌جمهوری آمریکا از ارسال ده‌ها «تانک آبرامز» به اوکراین خبر داد

0 7جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز چهارشنبه ۵ بهمن در جریان یک نشست خبری که با حضور آنتونی بلینکن و لوید آستین، وزیران امور خارجه و دفاع آمریکا برگزار شد، از ارسال ۳۱ عراده تانک «آبرامز» به اوکراین خبر داد.

تصمیم آمریکا برای ارسال این تانک‌های پیشرفته به اوکراین پس از موافقت آلمان با ارسال ۱۴ تانک «لئوپار‌د۲» به آن کشور گرفته شد.

رئیس‌جمهوری آمریکا در سخنانش از آلمان برای اتخاذ این تصمیم و این که پیشقدم شده است تشکر کرد.

او در پاسخ به خبرنگاری که پرسید آیا تحت تأثیر آلمان این تصمیم را گرفته است، گفت آلمان آنها را مجبور نکرده است و آنها برای ادامه کمک به اوکراین با یکدیگر متحد خواهند بود.

آقای بایدن درباره اتحاد آمریکا و اروپا گفت: «انتظار روسیه این است که ما با هم هماهنگ نباشیم اما کاملاً متحد هستیم.»

رئیس جمهوری آمریکا همچنین تأکید کرد که این اقدام تهدیدی تهاجمی علیه روسیه نیست و اگر نیروهای روسی به روسیه – جایی که به آن تعلق دارند – بازگردند، «این جنگ امروز پایان خواهد یافت.»

رئیس‌جمهوری آمریکا افزود که نزدیک شدن بهار، نیروهای اوکراینی برای حملات متقابل بیشتر آماده می‌شوند و برای آزاد کردن سرزمین خود، باید بتوانند در کوتاه‌مدت با تاکتیک‌ها و استراتژی در حال تحول روسیه مقابله کنند.

جو بایدن صبح روز چهارشنبه و پیش از اعلام این خبر با صدراعظم آلمان، نخست وزیر بریتانیا، رئیس جمهوری فرانسه، و نخست وزیر ایتالیا تلفنی صحبت کرده بود.

بسته ۴۰۰ میلیون دلاری اعلام شده در روز چهارشنبه ۸ وسیله بازیابی «ام ۸۸» را نیز شامل می‌شود. چنان چه تانک‌های آبرامز در جایی گیر کنند و از حرکت باز بمانند، این دستگاه‌ها قادرند آنها را بیرون بکشند.

کشورهای آمریکا، فرانسه، بریتانیا، لهستان، آلمان، هلند، و سوئد با هماهنگی یکدیگر صدها تانک و خودروی زرهی سنگین را برای کمک به اوکراین و ورود این کشور به مرحله جدیدی از جنگ ارسال خواهند کرد.

با این حال نیروهای ا‌وکراینی برای استفاده مؤثر از تانک‌های آبرامز نیاز به آموزش گسترده دارند.

رئیس‌جمهوری آمریکا در سخنان خود از ارائه آموزش‌های لازم و تجهیزات مورد نیاز برای نگهداری این تانک‌های پیچیده و پیشرفته خبر داد و گفت این روند نیازمند‌ زمان است.

آندری یرماک، رئیس دفتر ریاست جمهوری اوکراین، اعلام این خبر را «تاریخی» خواند و‌ گفت که به تعیین نتیجه جنگ کمک می‌کند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.