رئیسی قصد دارد به نیویورک برود

0 89رئیس دفتر ابراهیم رئیسی از قصد او برای رفتن به نیویورک و حضور در «مجمع عمومی سازمان ملل متحد» خبر داده است.

به گزارش رسانه‌های داخلی، غلامحسین اسماعیلی در حاشیه جلسه روز چهارشنبه ۲۳ شهریور هیات دولت جمهوری اسلامی ایران گفته است «مقدمات» سفر ابراهیم رئیسی به نیویورک «انجام شده است.»

رئیس دفتر ابراهیم رئیسی درباره شایعه برخی رسانه‌های ایرانی مبنی بر «صادر نشدن ویزا» برای رئیس دولت جمهوری اسلامی برای حضور در شهر نیویورک آمریکا، گفت که جزئیات «مربوط به سازمان ملل» بعد از «سفر ازبکستان» او اعلام خواهد شد.

روزنامه «جوان» وابسته به سپاه پاسداران پانزدهم شهریور از رئیس دولت جمهوری اسلامی ایران خواسته بود که به نیویورک نرود.

این رسانه نوشته بود، رئیس‌جمهوری ایران هر قدر خود را «بی‌نیازتر از این‌گونه سفرها نشان دهد»، غیبت او در مجمع عمومی سازمان‌ملل «محسوس‌تر» و برای تبدیل‌شدن به یک «پروپاگاندای رسانه‌ای و سیاسی» مناسب‌تر است.

پیشتر علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت جمهوری اسلامی، یازدهم مرداد اظهار داشته بود که «برنامه‌ریزی‌های مقدماتی» برای حضور ابراهیم رئیسی در سازمان ملل متحد، انجام شده است.

ابراهیم رییسی سال گذشته و در نخستین ماه‌های تصدی پست ریاست جمهوری اسلامی ایران، بنابر آن چه محدودیت‌های ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا اعلام شده بود، در هفتاد و ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد حضور نیافت و سخنرانی خود را از طریق پیام ضبط شده ویدئویی انجام داد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.