رسانه‌های ایران از حمله به حرم شاهچراغ در شیراز خبر دادند؛ دست‌کم «۱۵ نفر» کشته شده‌اند

0 67خبرگزاری‌های ایران روز چهارشنبه چهارم آبان از «حمله مسلحانه» به داخل حرم شاهچراغ در شهر شیراز و کشته شدن دست‌کم ۱۵ نفر خبر دادند.

خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه، این رخداد را «تروریستی» خوانده و نوشته که تعداد حمله‌کنندگان سه نفر بوده است.

بر اساس این گزارش، «دو نفر از مهاجمان تاکنون دستگیر شده‌اند و تلاش نیروهای امنیتی برای دستگیری نفر سوم ادامه دارد».

دیگر گزارش‌ها حاکی است که در این حادثه ۴۰ نفر هم زخمی شده‌اند.

اسماعیل محبی‌پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان فارس، به خبرگزاری ایسنا گفته که دو نفر از کشته‌شدگان، کودک هستند.

او افزوده که «مصدومان این حادثه به بیمارستان‌های شهید رجایی، نمازی و مسلمین انتقال داده شدند».

یک شاهد عینی در این زمینه به رادیو فردا گفت که بیمارستان «مسلمین» متعلق به ارتش است و لباس‌شخصی‌ها با تجمع مقابل این بیمارستان اجازه نمی‌دهند که مردم عادی وارد شوند.

خبرگزاری ایرنا در توضیح جزئیات این حادثه نوشته که مهاجمان با «خودروی پژو به سمت حرم شاهچراغ رفته و از ورودی خیابان ۹ دی وارد حرم شدند و در همان محل، خدام و زائران حاضر در آن ورودی را به رگبار بستند».

بر اساس گزارش این خبرگزاری، «نیرو‌های ناجا همزمان دو تروریست از سه نفر حمله‌کننده به حرم شاهچراغ را دستگیر کرده‌اند و یکی از تروریست‌ها متواری شده است».

این گزارش در حالی است که رهام‌بخش حبیبی، فرمانده نیروی انتظامی استان فارس، می‌گوید یک نفر عامل حمله بوده که مجروح و بازداشت شده است.

خبرگزاری تسنیم هم به نقل از «یک منبع آگاه امنیتی» گزارش داد که عامل این حادثه، «عنصر وهابی- تکفیری» است که به ادعای آن، «با سواستفاده از ناامنی‌های اخیر، دست به اقدام تروریستی زده است».

حمله یاد شده در حالی رخ داده که ایران ۴۰ روز است صحنه اعتراضات گسترده مردمی به حکومت جمهوری اسلامی است و صدها تن از معترضان تاکنون کشته شده‌اند.

در عین حال این حادثه مصادف با چهلمین روز درگذشت مهسا امینی است که مرگ او در بازداشت گشت ارشاد جرقه اعتراضات کنونی را زد. فراخوان‌های متعددی برای اعتراض در این روز منتشر شده بود و از جمله هزاران نفر در شهر سقز به سمت گورستانی که مهسا امینی در آن به خاک سپرده شده است، راهپیمایی کردند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.