رشد ۱۰ درصدی شناورهای دریایی نسبت به سال گذشته؛ فعالیت ۴۸ شناور مسافری و ۶۴ لندینگ کرافت

0 15


مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی  به رشد ده درصدی تعداد شناورها و لندینگ‌کرافت‌ها نسبت به‌مدت مشابه سال گذشته اشاره کرد.

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به رشد ده درصدی تعداد شناورها و لندینگ‌کرافت‌ها نسبت به‌مدت مشابه سال گذشته تعداد صندلی شناورها را ۵ هزار و ۸۱۳ و ظرفیت لندینگ‌کرافت‌ها را ۲ هزارو ۷۲۰ خودرو اعلام کرد.

مهدی فرمهینی فراهانی مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به رشد ده درصدی تعداد شناورهای مسافری و لندینگ کرافت‌ها نسبت به‌مدت مشابه سال گذشته، افزود:

 ۴۸ فروند شناور مسافری با ظرفیت ۵  هزار و ۸۱۳ صندلی در مسیرهای مسافری بندر شهید حقانی در بندرعباس به بندر شهید ذاکری قشم و بالعکس، شهید حقانی بندرعباس به جزیره هرمز و بالعکس، بندر شهید ذاکری قشم به جزیره هرمز و بالعکس، بنادر گناوه و بوشهر به جزیره خارک و بالعکس و همچنین در سایر استان‌های ساحلی کشور مسافران را جابه‌جا می‌کنند.

بنا بر اعلام مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ۶۴ لندینگ‌کرافت با ظرفیت جابه‌جایی ۲ هزار و ۷۲۰ خودرو در مسیرهای بنادر پهل و لافت به جزیره قشم همچنین بنادر چارک و آفتاب به جزیره کیش وظیفه حمل و نقل خودرو و جابه‌جایی مسافران را برعهده‌ دارند.

او همچنین با اشاره به شماره تلفن اضطراری ١۵۵٠ مربوط به مرکز هماهنگی جست‌وجو و نجات دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، ادامه داد:

این سامانه به‌صورت شبانه‌روزی در استان‌های ساحلی کشور فعال است و مردم می‌توانند هرگونه سانحه دریایی را از این طریق اطلاع‌رسانی کنند.

 Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.