رقابت عربستان و امارات بر سر هوش مصنوعی

0 12عربستان سعودی و امارات متحده عربی به طور فعال تعداد زیادی از تراشه‌های انویدیا با عملکرد بالا را خریداری می کنند که برای توسعه نرم افزاری هوش مصنوعی ضروری است.

این حرکت بخشی از رقابتهای جهانی برای دستیابی به هوش مصنوعی است که باعث کمبود این کالای مورد تقاضای سیلیکون ولی نیز شده است.

کشورهای حاشیه خلیج فارس به طورعلنی تمایل خود را برای تبدیل شدن به رهبران هوش مصنوعی جهان ابراز کرده‌اند و اقدامات بلند‌پروازانه‌ای برای تقویت اقتصاد خود انجام می‌دهند. با این حال، نگرانی‌هایی در مورد سوء استفاده احتمالی از این فناوری توسط «رهبران مستبد» این کشورهای نفت‌خیز نیز مطرح شده است.

امارات متحده عربی، اولین کشوری است که در سال ۲۰۱۷ وزارت‌خانه هوش مصنوعی تاسیس کرد.

دولت امارات قصد دارد موقعیت جهانی خود را به عنوان پیشگام در این زمینه‌ها تقویت کند و در عین حال چارچوب های نظارتی را برای جلوگیری از استفاده منفی از این فناوری تضمین کند.

مدافعان حقوق بشر و روزنامه نگاران در امارات متحده عربی و عربستان سعودی هدف مکرر سرکوب این دولت‌ها هستند و سوء استفاده احتمالی از فناوری هوش مصنوعی از سوی این دولت‌ها، نگرانی‌هایی را در مورد تاثیرات احتمالی‌اش بر روند گردش آزادانه اطلاعات در این کشورها را مطرح می کند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.