رهبر ایران معترضان را به «خیانت» متهم کرد و خواستار ادامه برخورد «جدی» شد

0 8


خامنه‌ای در قم

منبع تصویر، SNN

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی امروز (دوشنبه ۱۹ دی) در سخنانی معترضان را به «خیانت» متهم کرد و از نهادهای حکومتی خواست برخوردهای «جدی» خود را ادامه دهد.

آقای خامنه‌ای در تازه‌ترین سخنرانی خود که عمدتا بر اعتراضات ضدحکومتی چند ماه اخیر متمرکز بود، گفت «اینها نمی‌خواستند نقاط ضعف را از بین ببرند اینها می‌خواستند نقاط قوّت را از بین ببرند. خب اینها خیانت بود بلاشک خیانت بود و دستگاه‌های مسئول هم برخورد جدّی و عادلانه می‌کنند با خیانت، و باید هم بکنند».

رهبر جمهوری اسلامی در حالی خواستار «برخوردهای جدی» شد که در روزهای اخیر به دنبال اعدام چهار تن از معترضان، بسیاری از رهبران سیاسی و مذهبی از جمله پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان خواستار توقف اعدام‌ها و خشونت علیه معترضان شدند. امروز نیز اعلام شد که سه نفر دیگر از معترضان در اصفهان به اعدام محکوم شده‌اند.

آیت‌الله خامنه‌ای همچون ماه‌های گذشته اعتراضات را اغتشاشات خواند و درباره معترضان گفت «عده‌ای، تعدادی می‌آیند در خیابان‌ها و فریاد می‌کشند و فحش می‌دهند و یکجایی را یک شیشه‌ای را می‌شکنند و یک سطل زباله‌ای را آتش می‌زنند و فلان». به گفته او هدف «مخالف با ضعف‌های ضعف‌های مدیریتی و اقتصادی نبوده است».



Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.