«رهبر معنوی» خودخوانده یک فرقه در کانادا به جرایم جنسی متهم شد

0 7


جان د رویتر خود را «مظهر زنده حقیقت» می‌داند و گفته بر مبنای «شهود» دریافته که باید با چند نفر از پیروان زن خود رابطه جنسی برقرار کند

منبع تصویر، College of Integrated Philosophy

توضیح تصویر،

جان د رویتر خود را «مظهر زنده حقیقت» می‌داند و گفته بر مبنای «شهود» دریافته که باید با چند نفر از پیروان زن خود رابطه جنسی برقرار کند

جان د رویتر، یک رهبر معنوی خودخوانده در استان آلبرتا کانادا که به زل زدن در سکوت به پیروانش شهرت دارد، از سوی پلیس رسما به جرایم جنسی و آزارجنسی پیروانش متهم شده است.

آقای رویتر – ۶۳ ساله – رهبر خودخوانده تشکیلات «تکامل معنوی» در شهر ادمونتون کانادا است؛ سازمانی شبه‌مذهبی که میلیون‌ها دلار دارایی دارد و برخی از آن به عنوان یک فرقه و مکتب فکری یاد می‌کنند.

پلیس ادمونتون می‌گوید آقای رویتر را به اتهام تعرض جنسی به چهار زن در میان پیروان خود بازداشت کرده و او باید به زودی در دادگاه از خود دفاع کند.

پلیس معتقد است قربانیان آزارجنسی باید بیشتر از چهار نفری باشند که فعلا در پرونده آقای رویتر وجود دارند و از قربانیان احتمالی خواسته قدم پیش بگذارند.

با این حال، یک نماینده دفتر آقای رویتر به بی‌بی‌سی گفته او در دادگاه علیه همه اتهامات خواهد جنگید.

وبسایت آقای رویتر هم نوشته او به سر کار و جلسات گروهی آخرهفته خود بازخواهد گشت.

پلیس می‌گوید اتهام های آزارجنسی زنان علیه «رهبر معنوی خودخوانده» این گروه به مواردی در حد فاصل سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۰ باز می‌گردد.

بنابر گزارش‌هایی که پلیس از قربانیان دریافت کرده، آقای رویتر به پیروان زن گروه خود می‌گفته که او «از سوی یک نیروی معنوی دریافته که موظف به برقراری رابطه جنسی با آنهاست و این رابطه جنسی برای این زنان فرصت ارتقاء در درجات معنوی» را به ارمغان خواهد آورد.

زبا واکر، نماینده دفتر جان د رویتر در ایمیلی به بی‌بی‌سی تصریح کرده که گروهی از وکلا از او در دادگاه دفاع خواهند کرد «و وی بنا دارد که به طور جدی و قویا در رد این اتهامات اقدام کند».

خانم واکر نوشته این اتهامات «آنهایی که آقای رویتر را می‌شناسند عمیقا متاثر کرده است».

در وبسایت این گروه برنامه هفتگی با حضور جان د رویتر همچنان پابرجاست از جمله گرد هم آمدن معمول آخر هفته‌های این گروه در شهرهای سنت آلبرت و ادمونتون.

جان د رویتر که اسم کوچک کامل او یوهانس است در یکی از شهرهای دورافتاده استان آلبرتا متولد و در خانواده‌ای هلندی‌تبار بزرگ شده است. او مدتی تعمیرات کفش می‌کرد و همزمان به عنوان دستیار کشیش فعالیت می‌کرد تا زمانی که آیین خاصی از نیایش و معنویات برای خود خلق کرد.

او خودش را «مظهر زنده حقیقت» توصیف می‌کند و به هزاران نفر از پیروانش هم توصیه‌هایی در باب درک کامل از زندگی ارایه می‌کند.

او به حضور در جلسات هفتگی که طی آن در سکوت برای مدت زمان طولانی به پیروانش زل می‌زند، شهرت دارد.

تعداد دقیق پیروان او مشخص نیست و حتی گزارش شده که برخی از پیروان او برای «گرد آمدن در پیرامونش» به کانادا و شهر ادمونتون نقل مکان کرده‌اند.

۶ سال پیش – ۲۰۱۷ – روزنامه گلوب اند میل کانادا در گزارشی تحقیقی به تردیدهای چند نفر از پیروان جان د رویتر درباره رفتار و روابط جنسی او با زنان پرداخت.

بر اساس گزارش گلوب اند میل، نیکلاس، پسر آقای رویتر در یک نوشته اینترنتی درباره روابط جنسی پدرش با زنان ازدواج کرده در داخل حلقه پیروانش توضیحاتی داده بود.

در گزارش این روزنامه آمده بود که آقای رویتر به پسرش گفته بوده او به طور «شهودی» دریافته که باید با «چند نفر از زنان بر اساس اهداف معنوی رابطه جنسی برقرار کند».Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.