روایت زندانیان ایرانی‌اتریشی؛ «غرب تسلیم ‘اخاذی’ ایران شد»

0 7


وزیر خارجه اتریش در استقبال از شهروندان آزاد شده

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

استقبال الکساندر شالنبرگ وزیر خارجه اتریش در فرودگاه وین از کامران قادری و مسعود مصاحب، شهروندان ایرانی‌اتریشی (شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲)

هشدار: برخی از تصاویر این گزارش می‌تواند برای مخاطب آزاردهنده باشد.

دو زندانی ایرانی-اتریشی تازه آزاد شده، به بی‌بی‌سی می‌گویند حکومت جمهوری اسلامی ایران از زندانیان دوتابعیتی برای «اخاذی» استفاده می‌کند و غرب هم به باور آنان «سر تعظیم»‌ فرود می‌آورد. آنها با مقام‌های اتریشی به تهران رفته بودند اما در فرودگاه و هتل استقلال گرفتار شدند. می‌گویند ابوالقاسم صلواتی در محاکمه‌ای کوتاه گفته می‌خواهد اعدامشان کند.

مسعود مصاحب ۷۶ ساله و کامران قادری ۵۹ ساله، دو شهروند ایرانی-اتریشی، ۱۲ خرداد ماه امسال، در حالی که مطمئن نبودند قرار است آزاد شوند، به فرودگاه مهرآباد برده شدند. یکی‌شان هنوز لباس زندان به تن داشت. یکی دیگر هم فکر می‌کرد حتی اگر هواپیما بپرد، ممکن است به سرنوشت هواپیمای عبدالمالک ریگی دچار و به‌زور به زمین نشانده شود.

هواپیمای اختصاصی سلطان عمان در فرودگاه منتظرشان بود تا به همراه توماس کیمس، زندانی دانمارکی که دو شب در فرودگاه خوابیده بود، آنها را به اروپا بازگرداند. یک هفته قبل، اسدالله اسدی، دیپلمات محکوم به حبس ابد و متهم به تلاش برای بمبگذاری در خاک اروپا، از بلژیک آزاد شده بود.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.