روسیه در اوکراین مرتکب جنایت علیه بشریت شده است

0 10معاون رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانس امنیتی مونیخ اعلام کرد، آمریکا رسما تشخیص داده که روسیه در اوکراین مرتکب «جنایت علیه بشریت» شده است.

کامالا هریس، روز شنبه ۲۹ بهمن‌ماه گفت ما شواهد را بررسی کرده و هیچ شکی نیست که اقدامات روسیه در اوکراین جنایت علیه بشریت است.

او در ادامه با اشاره به تصاویر کشتارهای غیرنظامیان در ماریوپل و بوچا در اوکراین تصریح کرد همه کسانی که در این جنایات دست داشته به همراه مافوق‌های آنها که شریک جنایات بوده‌اند، پاسخگو خواهند بود.

او اقدامات نظامیان روسی در اوکراین را «وحشیانه و غیرانسانی» توصیف کرد و بر ادامه حمایت آمریکا از اوکراین تاکید داشت.

اظهارات خانم هریس شدیدترین و صریح‌ترین اتهامی است که از زمان تهاجم نظامی روسیه به اوکراین طی یک سال گذشته، از سوی واشینگتن علیه کرملین ایراد شده است.

پیشتر رئیس‌جمهور و وزیر خارجه آمریکا نظامیان روسی را به جنایت علیه بشریت در اوکراین متهم کرده بودند، اما همزمان تاکید داشتند که این دیدگاه، نظر شخصی آنهاست. جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا پیشتر در شدیدترین موضع‌گیری خود گفته بود که اقدامات روسیه در اوکراین «می‌تواند» به عنوان «نسل‌کشی» شناخته شود.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا نیز بعد از اظهارات خانم هریس با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد اقدامات روسیه در اوکراین تصادفی و بی‌اختیار نیست، بلکه اقدامی سیستماتیک و گسترده توسط کرملین علیه شهروندان غیرنظامی است.

با استفاده از گزارش‌های سی‌ان‌ان و رویترز؛ د.خ/س.نSource link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.