ر. اعتمادی؛ نویسنده داستان‌های عاشقانه ممنوعه

0 11


ر. اعتمادی

منبع تصویر، فرارو

رجبعلی اعتمادی‌زاده، که با نام ر. اعتمادی به شهرت رسید، نویسنده و روزنامه‌نگار مطرح ایرانی، روز ۲۱ تیرماه ۱۴۰۲ در منزلش در تهران، در حالی که تنها چند ماه به نودسالگی‌اش مانده بود، درگذشت.

هر چقدر هم با آثار آقای اعتمادی موافق یا مخالف باشیم، یک اصل در مورد او انکارناپذیر است و اینکه او نسل‌هایی را با کتاب خواندن آشتی داد که اگر آثار او نبود، شاید هرگز به سراغ یک رمان ویا یک اثر ادبی نمی‌رفتند. چه بسیار نوجوانان و جوانانی که مجبور بودند کتاب‌های او را یواشکی و از ترس والدین‌شان بخوانند و با تمام انتقاداتی که می شنیدند از خواندن آن داستان‌های جسور عاشقانه لذت ببرند.

تولد در لار، روزنامه‌ نگاری در تهران

رجبعلی اعتمادی زاده در سال ۱۳۱۲ در شهر لار در استان فارس به دنیا آمد. در نوجوانی به تهران آمد و چون نوجوانی علاقمند به کتاب و نوشتن بود، به تشویق یکی از معلمان خود، مقالاتی برای نشریات فرستاد که در همان ۱۵ سالگی او برخی از آنان منتشر شدند.

در حقیقت می‌توان او را روزنامه‌نگاری بالفطره نامید که خیلی زود جذب یکی از پر تیراژترین روزنامه‌های ایران یعنی «اطلاعات» شد. او در سال ۱۳۳۵ بعد از اتمام سربازی در آزمون ورودی این نشریه قبول شد و کارش را به عنوان یک روزنامه‌نگار حرفه‌ای آغاز کرد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.