زلنسکی وارد آمریکا شد و به کاخ‌سفید رفت

0 24


جو بایدن و همسرش جیل رسما از ولودیمیر زلنسکی در کاخ‌سفید استقبال کردند

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

جو بایدن و همسرش جیل رسما از ولودیمیر زلنسکی در کاخ‌سفید استقبال کردند

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوی اوکراین، که ظهر چهارشنبه به وقت شرق آمریکا وارد واشنگتن شده بود دقایقی بعد از سوی جو بایدن در کاخ سفید رسما مورد استقبال قرار گرفت. آقای زلنسکی بعد از گفتگو با همتای خود در کاخ سفید قرار است امشب در کنگره آمریکا سخنرانی کند.

این نخستین سفر آقای زلنسکی از زمان حمله نظامی روسیه به اوکراین در اواخر ماه فوریه گذشته است.

روز چهارشنبه – ۲۱ دسامبر، ۳۰ آذر – آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا ابتدا در فرودگاه نظامی نزدیک واشنگتن از آقای زلنسکی استقبال کرده و همزمان از یک بسته کمکی دیگر آمریکا به ارزش یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون دلار به ارتش اوکراین خبر داد.

بخشی از کمک‌های نظامی جدید آمریکا به اوکراین شامل سیستم‌های ضدموشکی پاتریوت است که می‌تواند سیستم دفاع هوایی اوکراین را به طور جدی ارتقاء دهد.

دیدار آقایان زلنسکی و بایدن هم که حدود ۲ بعد از ظهر به وقت واشنگتن آغاز شده احتمالا حدود ۲ ساعت طول خواهد کشید و دو رئیس جمهور درباره آخرین تحولات حمله نظامی روسیه به اوکراین گفتگو خواهند کرد؛ از جمله احتمالا موضوع به کارگیری پهپادهای ایرانی در این جنگ و احتمال ارسال تسلیحات موشکی از تهران به مسکو که موجب نگرانی جدی اوکراین و حامیان غربی این کشور شده است.

بسته کمکی جدید آمریکا به اوکراین شامل چیست؟

آن طور که کاخ‌سفید روز چهارشنبه و همزمان با ورود ولودیمیر زلنسکی به واشنگتن اعلام کرده، آمریکا یک بسته کمکی جدید به ارزش یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون دلار در اختیار اوکراین قرار خواهد داد. این بسته شامل تسلیحات نظامی زیر است:

  • یک سیستم دفاع هوایی پاتریوت به همراه تسلیحات لازم
  • ۳۰ سیستم خمپاره انداز سبک
  • ۶ دستگاه کامیون زرهی
  • موشک‌های فوق سریع ضدرادار
  • تجهیزات دید در شب
  • جلیقه های ضدگلوله و مهمات جنگی

آمریکا با بیش از ۱۸ میلیارد دلار کمک نظامی به اوکراین، تاکنون بزرگترین حامی کی‌یف در دفاع از خود برابر حمله نظامی روسیه بوده است.

بیشتر بخوانید:

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

نانسی پلوسی با انتشار عکسی از دیدار و سخنرانی تاریخی وینستون چرچیل در کنگره آمریکا، آن را با سخنرانی چهارشنبه شب ولودیمیر زلنسکی برای نمایندگان آمریکا مقایسه کرده است

سخنرانی در کنگره آمریکا

آن طور که گزارش شده قرار است چهارشنبه شب ولودیمیر زلنسکی در کنگره آمریکا سخنرانی کند.

شب گذشته – سه‌شنبه ۲۹ آذر – نانسی پلوسی، رپیس مجلس نمایندگان آمریکا در یادداشتی از همه نمایندگان و سناتورهای کنگره خواست که برای حضور در یک رویداد مهم حتما چهارشنبه در ساختمان کنگره حاضر شوند.

خانم پلوسی امروز – چهارشنبه – هم با انتشار عکسی از دیدار و سخنرانی تاریخی وینستون چرچیل در کنگره آمریکا، به نوعی آن را با سخنرانی امشب ولودیمیر زلنسکی برای نمایندگان آمریکا مقایسه کرد و به نوعی اهمیت آن سخنرانی در جریان جنگ جهانی دوم را در قیاس با جنگ اوکراین که بزرگترین حمله نظامی در اروپا بعد از جنگ جهانی دوم است قرار داد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.