زنی که جو بایدن را به آزارجنسی متهم کرده بود از روسیه درخواست شهروندی کرد

0 22


تارا رید

منبع تصویر، MAX WHITTAKER/NEW YORK TIMES/REDUX/EYEVINE

توضیح تصویر،

تارا رید از ولادیمیر پوتین خواسته با درخواست شهروندی او موافقت کند اما همزمان اجازه داشته باشد که شهروندی آمریکایی خود را حفظ کند

یک زن آمریکایی که در بحبوحه انتخابات سال ۲۰۲۰ آمریکا، جو بایدن را به آزارجنسی متهم کرده بود، در مسکو از دولت روسیه درخواست شهروندی کرده و گفته بنا دارد مقیم آنجا شود.

تارا رید سی سال پیش برای جو بایدن در زمانی که او سناتور ایالت دلاوار بود در کنگره كار می كرد.

جو بایدن از سال ۱۹۷۳ تا ۲۰۰۹ سناتور ایالت دلاوار بود.

اکنون بعد از حدود ۳ سال از طرح این اتهام، تارا رید، ۵۹ ساله، که با تلویزیون دولتی روسیه مصاحبه می‌کرد گفته در مسکو احساس امنیت می‌کند و بنا دارد آنجا بماند.

خانم رید در جریان انتخابات سال ۲۰۲۰ مدعی شد که آقای بایدن در سال ۱۹۹۳ و در ساختمان کنگره او را آزار داده و بدن او را به قصد لذت جنسی لمس کرده است.

اتهامی که جو بایدن قویا آن را تکذیب کرد و مدعی شد: «بی‌هیچ تردید وشبهه‌ای چنین چیزی هرگز و هرگز روی نداده است».

با این حال، تارا رید در آن زمان طی مصاحبه با یک پادکست آمریکایی ادعا کرد در هنگام ” تعرض جنسی” رئیس سابقش – جو بایدن – او را به طرف دیوار هل داده و با بردن دستش به زیر لباس، او را مورد تعرض جنسی قرار داده بود.

روزنامه گاردین بریتانیا بخشی از مصاحبه خانم رید با تلویزیون دولتی اسپوتنیک روسیه را چنین نوشته: «وقتی از پلکان هواپیما در مسکو پایین آمدم، بعد از مدت‌ زیادی، دوباره احساس امنیت کردم. احساس کردم اینجا شنیده می‌شوم و به من احترام می گذارند».

خانم رید گفته پس از آن که یک سیاست‌مدار جمهوری‌خواه به او گفته ممکن است جانش در خطر باشد تصمیم به ترک خاک آمریکا گرفته است.

او در این مصاحبه همچنین گفته: «می‌خواهم شهروند روسیه بشوم و از ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، می‌خواهم که با درخواست من موافقت کند… قول می‌دهم که شهروند خوبی باشم».

خانم رید البته گفته مایل است همچنان شهروندی آمریکایی خود را هم حفظ کند.

تارا رید یکی از چند زنی بود که در حد فاصل ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ و همزمان با نامزد شدن جو بایدن برای رقابت‌های انتخاباتی نوامبر ۲۰۲۰ او را متهم به آزارجنسی، بوسه بدون اجازه، در آغوش گرفتن و لمس نامناسب بدن کردند.

خانم رید در آن زمان مدعی شد که پس از مورد آزارجنسی گرفتن از سوی جو بایدن رسما به بخش مربوطه در کنگره آمریکا شکایت برده است اما هیچ سند و ردی از ثبت چنین شکایتی در آرشیو کنگره پیدا نشد و معلوم نیست که آیا ادعای او هرگز به صورت رسمی رسیدگی شده است یا خیر.

یک سخنگوی جو بایدن در ارتباط با این خبر گفته او معتقد است این «حق زنان است که به ادعایشان توجه و رسیدگی شود» اما در مورد این اتهام و ادعا «هرگز چنین واقعه‌ای روی نداده است».Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.