سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری: سایت‌های متخلف به‌راحتی قانون را دور می‌زنند

0 6


سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از برخورد شدید با سایت‌های متخلف فروش بلیط هواپیما خبر داد که سعی در نقض و سرپیچی از دستور قضایی دارند.

به گفته جعفر یازرلو، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با سایت‌هایی که به‌دنبال نقض و سرپیچی از دستور قضایی هستند حتما برخوردهای شدیدی می‌شود.

با نزدیک شدن به ایام نوروز و آماده شدن برای سفر، متخلفینی در حوزه فروش بلیط هستند که از این آشفته بازار و کاهش نظارت‌ها سعی در بهره‌برداری و اقدام به تخلف و گران‌فروشی دارند. به‌طوری که در اخبار منتشر شده ۴۸ ساعت گذشته توسط سازمان هواپیمایی کشور، ۹ سایت فاقد مجوز و متخلف شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی شدند؛ اما این در حالی است که پس از انتشار این خبر و در یک جست‌و‌جوی اینترنتی مشخص شد که برخی از این سایت‌ها هنوز به کار خود ادامه می‌دهند. موضوعی که باعث شد تا در گفت‌وگوی کجارو با سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری پیگیر آن باشیم.

جعفر یازرلو در خصوص دلیل توقیف و مسدود‌ سازی این سایت‌ها این طور گفت:

در رصد‌های سازمانی و اطلاع‌رسانی مردم متوجه شدیم که این سایت‌ها تخلفاتی چون گران‌فروشی در برخی مسیرها را دارند و حتی بدون مجوز سازمان هواپیمایی یا شرکت‌های هواپیمایی اقدام به فعالیت می‌کردند که در کمترین زمان ممکن با اعلام اسامی آن‌ها به دادستانی با آن‌ها برخورد لازم شسد.

وی در پاسخ به این سوال که با وجود اعلام برخورد، هنوز در جست‌و‌جوی اینترنتی این سایت‌ها در دسترس هستند، گفت:

ما تا حد ممکن به وظیفه و فعالیت سازمانی خود در معرفی این سایت‌ها به مرجع قضایی عمل کردیم و هیچ کوتاهی نشد؛ اما باید اعلام کنم که روش‌هایی برای دور زدن قانون وجود دارد که این سایت‌ها با تغییرات در برنامه‌نویسی سایت و دامنه‌ها مثلا با اضافه کردن علامت دش (-) به‌راحتی قانون را دور می‌زنند که باید متذکر شوم در بررسی‌های مجدد حتما با آن‌هایی که سعی در نقض و سرپیچی از دستور قضایی دارند، برخوردهای شدیدی می‌شود.

به گفته یازرلو برای افزایش قیمت و تخلف تفاوتی میان سایت‌های مطرح و غیر مطرح وجود ندارد و هر تخلفی اگر در نظارت‌های میدانی ما مشاهده شود یا در تماس‌های مردمی مبنی بر گران‌فروشی گزارش شود حتما به مرجع قضایی برای برخوردهای لازم ارجاع داده می‌شود.

وی در پایان گفت:

در این موضوع هر شخصی که در این سایت‌ها اقدام به خرید بلیط کرده و شکایتی نسبت به قیمت بلیط یا هر تخلف دیگری از سایت‌های اعلام شده یا سایت‌هایی که در این لیست نبوده‌اند، دارد می‌تواند با مراجعه به دادسرای ناحیه ۳۰ فرودگاه‌های کشور مراجعه و اعلام شکایت کند.

گفتنی است لیست سایت‌هایی که در اخبار روزهای گذشته مبنی بر مسدود شدن آن‌ها آمده بود، به شرح ذیل است:

  • www.charter۷۲۴.com
  • www.kish۴۴.ir
  • www.mancharter.ir
  • www.buy۴ter.ir
  • www.parvazyab.com
  • www.kishzoom.com
  • www.bilittehran.ir
  • www.ojooz.ir
  • www.arzanro.com

 Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.