سرنگونی هواپیمای اوکراینی؛ خانواده لاری: موشک دوم به بدترین جای هواپیما اصابت کرد

0 9


محسن اسدی لاری و زهرا مجد والدین محمدحسین و زینب اسدی لاری از کشته‌شدگان در هواپیمای اوکراینی

منبع تصویر، Etemad

توضیح تصویر،

زهرا مجد: سرنشینان احتمالا فکر می‌کردند هواپیمایشان هدف حمله آمریکا قرار گرفته‌ است

زهرا مجد، مادر محمدحسین و زینب اسدی لاری از کشته‌شدگان در هواپیمای اوکراینی، این شلیک به این هواپیما را «جنایت» خواند و ضمن تاکید بر استفاده از این هواپیما به عنوان «سپر انسانی» گفت «می‌خواستند بعد از حمله به عین‌الاسد ماجرا را جمع کنند». محسن اسدی لاری پدر این دو کشته شده هم گفت اطلاعاتی ظرف یک ماه گذشته به دست آورده‌اند که «متاسفانه گزارش رسمی ایران کلا زیر سوال است. موشک دوم دقیقا به هواپیما اصابت کرده».

۱۸ دی ۱۳۹۸ سپاه پاسداران هواپیمای اوکراینی را دقایقی پس از برخاستن از فرودگاه بین‌المللی امام با شلیک دو موشک ساقط کرد و ۱۷7 سرنشین پرواز PS752 را کشت. مقام‌های ایران بعد از سه روز انکار و پنهان‌کاری اذعان کردند که این هواپیما با آتش سپاه سرنگون شده است.

اکنون خانم مجد با عمدی خواندن شلیک به هواپیمای PS752 اوکراین گفت پس از شلیک به هواپیما با بولدوز «صحنه جرم را پاک کردند». دو فرزند خانم لاری محمدحسین و زینب اسدی ‌لاری در زمان ساقط کردن هواپیما ۲۳ ساله و ۲۱ ساله بودند.

خانم مجد گفت سرنشینان این هواپیما «بسیار مظلوم» بودند چون فرصت نفرت پیدا کردن از قاتلانشان را هم نیافتند و احتمالا فکر می‌کردند هواپیمایشان هدف حمله آمریکا قرار گرفته‌ است. ایران در پاسخ به کشتن قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، پایگاه آمریکایی عین الاسد در عراق را هدف قرار داد و برخی گمان می‌کردند در آن شب آمریکا واکنشی نشان دهد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.