سونای برهنه، سلاح دیپلماتیک فنلاند؟

0 7


جیمز لندل، خبرنگار دیپلماتیک بی‌بی‌سی (راست) دیپلماسی سونا را امتحان کرد

منبع تصویر، TOM PILSTON/BBC

توضیح تصویر،

جیمز لندل، خبرنگار دیپلماتیک بی‌بی‌سی (راست) دیپلماسی سونا را امتحان کرد

دیپلمات‌های فنلاندی سال‌هاست که از سونا به‌عنوان مکانی آرام برای بحث درباره سیاست‌های بین‌المللی و حل مشکلات استفاده می‌کنند. اکنون یکی از این سوناها در انگلستان وجود دارد. اما چه جذابیتی دارد؟ جیمز لندل، خبرنگار بی‌بی‌سی، به انجمن جدید سونا در داخل سفارت فنلاند در لندن پیوست تا از نحوه عملکرد آن مطلع شود. 

دیپلماسی می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد. نشست‌های بین‌المللی، مذاکرات در سطوح بالا، و مهمانی‌های پر زرق و برق که در آن مردم شامپاین می‌نوشند و شکلات‌های هیجان‌انگیز می‌خورند. اما دیپلمات‌های فنلاند سلاحی مخفی دارند، روشی منحصر به فرد برای برقراری ارتباط با مردم – فقط به شرطی که آماده باشند لباس‌های خود را در بیاورند.

 سال‌ها است که یک انجمن سونای دیپلماتیک در سفارت فنلاند در واشنگتن دی‌سی و همچنین در سفارت‌های دیگر در سراسر جهان وجود دارد. و اکنون نیز یکی در زیرزمین این سفارت در لندن است، که سال گذشته افتتاح شد. 

شکل «دیپلماسی سونا» ساده است. دیپلمات‌های فنلاندی، مهمانان خود را به سفارت دعوت می‌کنند. معارفه انجام می‌شود، چیزی می‌نوشند و بعد نوبت به تعویض لباس می‌رسد. زنان به تنهایی به سونا می‌روند. وقتی کارشان تمام شد، نوبت مردان است. در پایان همه جمع می‌شوند تا یک نوشیدنی دیگر بنوشند و خوراکی کوچکی بخورند. Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.