سیل در جاده چالوس ۱۶ واحد پذیرایی را تعطیل کرد

0 28


در پی وقوع سیل در جاده چالوس دو واحد پذیرایی به‌طور کامل تخریب شده و ۱۶ واحد پذیرایی به‌دلیل مسدود شدن جاده تعطیل شده‌اند.

به‌دنبال بازیدهای به عمل آمده از جاده چالوس توسط کارشناسان اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز، مشخص شد به‌دلیل وقوع سیل دو واحد پذیرایی به‌طور کامل تخریب و ۱۶ واحد پذیرایی واقع در حد فاصل کیلومتر ۲۰ تا ۴۰ جاده چالوس به‌دلیل مسدود شدن جاده تعطیل شده‌اند.

 سیل جاده چالوس خسارات زیادی را به تاسیسات آبی و گردشگری منطقه وارد کرده است.

در بازدیدی که از این مناطق صورت گرفته است؛ بررسی تاسیسات آسیب دیده گردشگری انجام گرفته و طی صحبت هایی با بهره‌برداران قرار است، میزان خسارت وارد شده نیز برآورد شود.

اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز، قصد دارد تا حدامکان و در چارچوب ضوابط و مقررات تسهیلاتی را برای این واحدها در نظر بگیرد.

با توجه به اینکه جاده تهران-شمال برای تردد به استان‌های شمالی مورد استفاده قرار می‌گیرد، جاده کرج-کندوان بیشتر برای مقاصد گردشگری مورد نظر است و با توجه به آسیب‌های سیل به این جاده، دستگاه‌های اجرایی مرتبط در حال فعالیت برای بازگشایی جاده چالوس هستند.

سیل باعث تعطیلی کامل محور گردشگری کرج-کندوان از کیلومتر ۱۸ تا ۴۰ در محدوده پل خواب شده است. در این محدوده ۱۶ واحد گردشگری فعال هستند که به‌طور کامل تعطیل و غیر فعال شده‌اند.

 Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.