شب و روز مناظر دیدنی در یک قاب

0 22


عکاسی آمریکایی تصاویری دیدنی از مکان‌های مختلف دنیا گرفته است که تبدیل روز به شب را نشان می‌دهند.

هر مکانی بسته به اینکه خورشید طلوع یا غروب کرده باشد، چشم‌انداز کاملا متفاوتی دارد. عکاس توانمندی به نام «استفان ویلکس» (Stephen Wilkes) خود را به چالش کشیده و این تغییرات را در مجموعه‌ عکس‌هایی با عنوان «روز تا شب: از آفریقا تا نانتاکت» (Day to Night: From Africa to Nantucket) ثبت کرده است” جزیره «نانتاکت» ‌(Nantucket) در آمریکا قرار دارد.

استفان ویلکس تصاویر متعددی که در زمان‌های مختلف روز از یک مکان می‌گیرد، در عکسی زیبا ادغام می‌کند. تصاویر او بیننده‌ را به مکان‌های جذابی از جمله «فانوس دریایی برانت پوینت» (Brant Point Lighthouse) در نانتاکت و «دریاچه چیلو» (Chilo Lake) در بریتیش کلمبیا کانادا می‌برد.

عکاسی از مکان‌های مختلف برای ساعت‌ها و روزها، به استفان ویلکس این فرصت را داده است تا تغییرات بصری یک مکان خاص را در طول روز نشان دهد و لحظه تبدیل نور به تاریکی را به تصویر بکشد. هر تصویر از روز شروع می‌شود و همان طور که چشم شما روی مناظر حرکت می‌کند، گذر زمان تا فرارسیدن شب را می‌بینید. ویلکس برای خلق چنین تصاویری، صدها عکس را با هم ادغام و از ویرایش حرفه‌ای استفاده کرده است. این عکاس می‌گوید:

در جهانی زندگی می‌کنیم که «دیدن» به یک تجربه در حال فراموشی تبدیل شده است. بسیاری از مردم در طول بازدید خود از یک محل سعی می‌کنند از آن فیلم یا عکس بگیرند و در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند؛ به‌ این ترتیب، فرصتی برای تماشای اطراف خود ندارند.

در تصاویری که استفان ویلکس عکاسی کرده، تغییر روز به شب در برخی مکان‌ها محسوس‌تر از سایر نقاط است که این امر به موقعیت قرارگیری آن‌ها روی کره زمین مربوط می‌شود.

چندین خرس در دریاچه

شهر ونیز

روز و شب در شهری سرسبز

روز و شب در پاریس

غروب خورشید در قطب

عکس هوایی از میدان بزرگی در شهری شلوغ

غروب خورشید در کنار دریاچه‌ای بزرگ

غروب خورشید در مزرعه گل

شهری ساحلی در هوای ابری

طبیعت در زمان غروب

شب و روز در منطقه‌ای سرسبز

روز و شب در میدان بزرگ شهر

روز و شب در شهری شلوغ

غروب خورشید بر فراز رودخانه

غروب خورشید در شهری ساحلی

شب و روز در شهری بزرگ

عبور رودخانه از شهر

غروب خورشید از پشت ساختمانی تاریخی

قطب در زمان غروب

تصاویری که شب و روز را یک‌جا در خود دارند، برای شما نیز جالب بودند؟ کدام عکس را بیشتر پسندیدید؟ حتما دیدگاه خود را با کاربران کجارو در میان بگذارید. همچنین اگر در زمینه خاصی عکاسی می‌کنید، می‌توانید تصاویر خود را به ایمیل info[at]kojaro.com ارسال کنید تا در صورت تایید، با نام شما منتشر شود.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.