شرط ریشه‌کنی حماس، برخورد جدی با جمهوری اسلامی است

0 4وزیر دفاع پیشین ایالات متحده، می‌گوید ریشه‌کنی شبه‌نطامیان فلسطینی حماس یک الزام دارد و آن هم برخورد «یک‌بار برای همیشه» با جمهوری اسلامی است.

مارک اسپر، در گفتگو با شبکه «سی‌بی‌اس» خطاب به مقامات اسرائیل گفت: «برای شکست قطعی و نابودی حماس، باید از توانایی آنها برای بازسازی قوای نظامی خود جلوگیری کنید و برای انجام این کار، باید یک بار برای همیشه با رژیم ایران برخورد و عرضه تسلیحات، پول و سایر حمایت‌ها را قطع کنید.»

اسپر که در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، وزیر دفاع آمریکا بود، ضمن ابراز مخالفت با هرگونه آتش‌بس میان اسرائیل و حماس حتی به قیمت آزادی گروگانها افزود:« آتش‌بس چند روزه در جنگ به نفع حماس است چرا که به این گروه شبه‌نظامی فرصت می‌دهد تا دوباره خود را سازماندهی و مسلح کند و به جنگ با اسرائیل ادامه دهد.»

دولت ایالات متحده، جمهوری اسلامی را به تامین بخش عمده‌ای از بودجه، تسلیحات و آموزش حماس متهم کرده است.

ایالات متحده معتقد است در طول دوره‌های همکاری قابل توجه جمهوری اسلامی و حماس، ایران بیش از ۳۰۰ میلیون دلار به این گروه کمک مالی کرده است.

تنش‌ها میان فلسطینیان و اسرائیل پس از حمله مرگبار ۱۵ مهر شبه‌نظامیان حماس به اسرائیل شعله‌ور شده است.

گروه حماس که تحت حمایت مالی و نظامی جمهوری اسلامی است در این حمله دست‌کم ۱۲۰۰ تن را کشت که اکثر آنها، غیر نظامی بودند. شبه‌نظامیان این گروه همچنین حدود ۲۴۰ تن، از جمله کودکان، زنان و سالمندان را به گروگان گرفتند و به غزه منتقل کردند.

اسرائیل در واکنش با محاصره غزه، حملات هوایی، دریایی و زمینی به نوار غزه را با هدف نابودی حماس آغاز کرد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.