شروع اعتصابات در ده‌ها شهر در سالگرد آبان ۹۸

0 9پیرو درخواست‌های متعددی که برای اعتصاب سراسری و تجمعات اعتراضی در سالگرد اعتراضات آبان ۹۸ منتشر شده بود، از صبح سه‌شنبه ۲۴ آبان، از نقاط متعدد تهران و ده‌ها شهر دیگر ایران گزارش می‌رسد که بازاریان و صاحبان کسب‌وکار اعتصاب کرده‌اند و در برخی نیز تجمعات اعتراضی شکل گرفته است.

تصاویر و ویدئوهایی که از نخستین ساعات روز سه‌شنبه در شبکه‌های اجتماعی تا لحظه تنظیم این خبر منتشر شده، نشان می‌دهند که برخی راسته‌های بازاری و مراکز تجاری در تهران، کرج، کرمان، رشت، تبریز، اصفهان، شیراز، یزد، بندر گناوه، اردبیل، کیش و شمار زیادی از شهرهای استان کردستان اعتصاب کرده‌اند.

اعتصاب بازاریان در شهرهای سنندج، سقز، مریوان، بانه، دیواندرە، مهاباد، بوکان، اشنویه، کامیاران و جوانرود در استان‌های کردستان و آذربایجان غربی، دوازدهمین دور اعتصاب در این استان از زمان شروع اعتراضات است.

همچنین برخی ویدئوها نشانگر شکل‌گیری تجمعات پراکنده توأم با درگیری از جمله در برخی نقاط تهران همچون خیابان‌های منوچهری و جمهوری و برخی مراکز دانشگاهی است.

از اصفهان هم خبر می‌رسد که کارکنان کارخانه ذوب آهن اصفهان اعتصاب کرده‌اند و کسبه شهر اصفهان و نجف‌آباد نیز با اعتصابات همراه شده‌اند.

این خبر تکمیل می‌شود…Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.