شعارهای شبانه در تهران؛ شهروندان به افزایش لحظه‌ای قیمت دلار اعتراض کردند

0 9مناطق مختلفی از شهر تهران شامگاه شنبه ۶ اسفند ماه شاهد شعارهای شبانه ضدحکومتی و اعتراضات پراکنده خیابانی در واکنش به افزایش شدید قیمت دلار بود. همچنین شماری از معترضان نیز دست به اقدامات نمادینی چون نصب بادکنک‌های سفید به مناسبت تولد محسن شکاری، معترض اعدام شده، زدند.

گزارش‌ها حاکی است که معترضان در برخی مناطق پایتخت از جمله شهرک چیتگر، شهرک اکباتان، پونک، بلوار فردوس، نارمک، نیاوران، دارآباد، و سهروردی شمالی در ادامه اعتراضات ضد حکومتی خود به افزایش قیمت دلار واکنش نشان دادند.

برخی از معترضان با در دست داشتن پلاکاردهایی که روی آن نوشته شده بود: «یک دلار برابر است با ۵۶ هزار تومان» به سکوت «قشر خاکستری» نسبت به افزایش ساعتی قیمت دلار و دیگر ارزها اعتراض کردند.

معترضان روزهای قبل نیز در شهرهای مختلف شعارهایی مرتبط با دلار داده بودند از جمله شعار «دلار چهل و هفت هزاری، خامنه‌ای بیداری» که شامگاه پنج‌شنبه ۲۷ بهمن در سنندج سر داده شد یا شعار «دلار بالای پنجاه، لعنت به آیت‌الله» شامگاه دوشنبه اول اسفند ماه که تاریخ این شعارها نشان از رشد روزانه قیمت دلار در ایران دارد.

بر اساس گزارش‌ها، شهرک چیتگر در غرب تهران شامگاه شنبه ششم اسفند شاهد سردادن شعارهای شبانه جمعی از مردم معترض بود، از جمله شعار «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر خامنه‌ای».

معترضان در شهرک اکباتان نیز ‌اقدام به سردادن شعارهای «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر خامنه‌ای ضحاک» کردند.

همچنین منطقه پونک شاهد شعارهای شبانه جمعی از مردم معترض بود. معترضان علاوه بر شعارهایی چون «مرگ بر دیکتاتور»، با سردادن شعار «سکوت تو هم‌وطن، خیانت است به میهن» خواهان پیوستن گسترده‌تر مردم به اعتراضات شدند.

از دیگر شعارهای معترضان در این منطقه شعارهای «خامنه‌ای بی‌ریشه، خیزش تموم نمیشه» بود.

منطقه بلوار فردوس هم شنبه شب صحنه شعارهای شبانه جمعی از مردم بود. معترضان در این منطقه شعارهایی چون «این همه سال جنایت، مرگ بر این ولایت»، «مرگ بر خامنه‌ای ضحاک»، «مرگ بر سپاهی» و «مرگ بر بسیجی» سردادند.

این شعارها در منطقه دارآباد تهران نیز تکرار شد، همان طور که منطقه نارمک، در شرق پایخت، هم صحنه شعارهای شبانه‌ای نظیر «مرگ بر جمهوری اسلامی» و «مرگ بر خامنه‌ای» بود.

در عین حال جمعی از معترضان در این شب به مناسبت سالگرد تولد محسن شکاری در محل بازداشت او در خیابان ستارخان حضور یافتند و بادکنک‌های سفیدی را به یاد این معترض اعدام شده به پل عابر پیاده‌ در این منطقه آویزان کردند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.