شعارهای شبانه در مناطقی از تهران و بندرعباس؛ دیوارنویسی‌ها در تبریز و سنندج

0 4مناطق مختلفی از شهر تهران از جمله جنت‌آباد، منطقه شیخ بهایی و شهرک اکباتان و چند منطقه از شهر بندرعباس شامگاه دوشنبه سوم بهمن ماه شاهد سردادن شعارهای ضد حکومتی از سوی معترضان بود.

شهرهای تبریز و سنندج نیز عصر و شامگاه دوشنبه شاهد شعارنویسی‎‌های گسترده صدحکومتی بودند.

در شمال غربی تهران جمعی از مردم جنت‌آباد شامگاه دوشنبه اقدام به سردادن شعارهای شبانه کردند. معترضان به ویژه در جنت‌آباد جنوبی که شب‌های گذشته نیز شاهد شعارهای شبانه و اعتراضی بود، شعارهایی چون «مرگ بر اصل ولایت فقیه»، «این همه سال جنایت، مرگ بر این ولایت» سردادند.

منطقه شیخ‌بهایی در ونک نیز شامگاه دوشنبه صحنه شعارهای ضد حکومتی معترضان بود و معترضان شعارهایی چون «مرگ بر خامنه‌ای قاتل» و «مرگ بر دیکتاتور» سردادند.

شهرک اکباتان که یک‌شنبه شب صحنه تجمع اعتراضی و ضد حکومتی معترضان بود، شامگاه دوشنبه سوم بهمن ماه صحنه شعارهای شبانه معترضان بود. شعارهای «مرگ بر دیکتاتور» و «از زاهدان تا تهران، جانم فدای ایران» از جمله شعارهای دوشنبه شب معترضان در اکباتان بود.

شهرک اکباتان در اعتراضات سراسری از کانون‌های اصلی تظاهرات ضد حکومتی در تهران بوده است و نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی با بازداشت‌های گسترده و چند مرحله‌ای ساکنان این شهرک در غرب تهران اقدامات گسترده‌ای را برای سرکوب اعتراضات در آن اجرا کرده‌اند اما اعتراضات در اکباتان در پنجمین ماه اعتراضات سراسری همچنان ادامه دارد.

مناطقی از بندرعباس مرکز استان هرمزگان، نیز شامگاه دوشنبه سوم بهمن ماه شاهد شعارهای شبانه و ضد حکومتی جمعی از مردم این شهر بود.

معترضان در بندرعباس در شعارهای شبانه خود از جمله شعار «مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر حکومت بچه‌کش» و «توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه» سردادند.

معترضان همچنین در شهرهای بزرگ اقدام به شعارنویسی‌های گسترده در مترو، اتوبوس و دیوارهای شهر کرده‌اند از جمله مناطقی از شهر تبریز که شعارهایی چون «مرگ بر خامنه‌ای» و «مرگ بر دیکتاتور» بر دیوارها و مبلمان شهری مناطق مختلف آن نقش بست.

در تهران نیز معترضان اقدام به نوشتن شعارهایی چون «مرگ بر دیکتاتور»، «نه سلطنت نه رهبری، آزادی و برابری»، «سقف و کتاب و مردم، قدرت به دست مردم» و «مرگ بر خامنه‌ای» در مناطق مختلف پایتخت از جمله در محدوده خیابان فردوسی و سی تیر کردند.

شهر سنندج هم شامگاه دوشنبه شاهد شعارنویسی‌های گسترده بود. «سپاه جنایت می‌کند، خامنه‌ای حمایت می‌کند»، «زن، زندگی، آزادی»، «سرباز وطن اونا میرن، تو می‌مونی و مردم»، و «امسال سال خونه، سید علی سرنگونه» از جمله شعارنویسی‌های در سطح شهر سنندج بود.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.