شعارهای شبانه در مناطقی از تهران و مشهد، تظاهرات ضد حکومتی در جوانرود، سنندج، سمیرم

0 21جمعی از مردم شامگاه شنبه در مناطقی از تهران و مشهد شعارهای شبانه ضد حکومتی سردادند و همزمان چهار شهر جوانرود، سنندج، سمیرم و اصفهان شاهد تظاهرات خیابانی علیه جمهوری اسلامی بودند.

در شهر جوانرود استان کرمانشاه، نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی علاوه بر ممانعت از برگزاری چهلم هفت تن از معترضان کشته شده، با تیراندازی مستقیم جوانی به نام «برهان الیاسی» را کشتند و عصر شنبه دهم دی ماه جمعیت گسترده‌ای از مردم در آرامستان حسن گایر این شهر در مراسم خاکسپاری این معترض ۲۲ ساله شرکت کردند.

شامگاه شنبه نیز جمعی از مردم جوانرود با افروختن آتش، تعدادی از خیابان‌های این شهر را بستند و به سردادن شعارهای ضد حکومتی پرداختند.

معترضان در جوانرود با شعارهای «شهید نمی‌میرد»، «کرد و بلوچ برادرند، تشنه خون رهبرند»، «کردستان، زاهدان، جانم فدای ایران»، «مرگ بر خامنه‌ای»، و «مرگ بر دیکتاتور» به تظاهرات خود تا ساعت‌های پایانی شنبه شب ادامه دادند.

جمعی از مردم شهر سنندج، مرکز استان کردستان، نیز شنبه شب در حمایت از مردم جوانرود به خیابان آمده و علیه جمهوری اسلامی شعار سردادند.

معترضان در چند منطقه شهر سنندج از جمله خیابان غفور و بلوار آبیدر و چند منطقه دیگر این شهر با افروختن آتش، برخی خیابان‌ها را بستند.

در شهر سمیرم استان اصفهان نیز دو روز بعد از چهلم «علی عباسی» معترض کشته شده به دست نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی، جمعی از مردم این شهر روز شنبه در مقابل فرمانداری تجمع کرده و به سردادن شعارهای ضد حکومتی پرداختند.

شامگاه شنبه نیز سمیرم صحنه تظاهرات خیابانی جمعی از مردم علیه جمهوری اسلامی بود. معترضان در خیابان‌های مرکزی سمیرم از جمله شعار «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر بسیجی» و «مرگ بر سپاهی» سردادند.

تظاهرات سمیرم در ساعت‌های پایانی شنبه شب با یورش و تیراندازی نیروهای امنیتی و ایستادگی معترضان در مقابل این نیروها مواجه شد. رسانه‌های حکومتی در ایران دز ساعت‌های پایانی شنبه شب خبر دادند که یکی از نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی در جریان درگیری با معترضان در سمیرم کشته شده است.

صدای تیراندازی نیروهای امنیتی در سمیرم تا ساعت‌های پایانی شنبه شب همچنان در مناطق مختلف این شهر طنین‌انداز بود.

شهر اصفهان نیز شامگاه شنبه دهم دی ماه شاهد اعتراضات خیابانی جمعی از مردم بود. معترضان در اصفهان در تظاهرات شبانه به سردادن شعارهای ضد حکومتی از جمله «مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر خامنه‌ای» و «امسال میده کشته سپاه، مرگ بر کل نظام» پرداختند.

مناطق مختلفی از شهر تهران از جمله ستارخان و پونک در غرب و شمال غربی تهران و همچنین تهرانپارس در شرق پایتخت شامگاه شنبه شاهد سردادن شعارهای شبانه ضد حکومتی از سوی معترضان بود.

معترضان در این مناطق از تهران در شعارهای شبانه ضد حکومتی از جمله شعار «مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر خامنه‌ای» و «امسال سال خونه، سید علی سرنگونه» سردادند.

معترضان همچنین در تهران به مناسبت تولد محمد قبادلو، اقدام به نصب بنری در اتوبان صیاد کردند که بر آن طرحی از یک کیک تولد ۲۲ سالگی و جمله «محمد قبادلو بی‌گناه» نقش بسته بود. محمد قبادلو از معترضانی است که از سوی دادگاه انقلاب تهران به اعدام محکوم شده و در خطر اعدام قرار دارد.

گرمدره کرج نیز شامگاه شنبه شاهد شعارهای شبانه ضد حکومتی بود. جمعی از مردم معترض در گرمدره از داخل خانه‌ها و مجتمع‌های مسکونی خود شعارهایی چون «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر خامنه‌ای بچه‌کش» سردادند.

شهر مشهد نیز شامگاه شنبه دهم دی ماه شاهد اعتراض‌های پراکنده و شعارهای شبانه ضد حکومتی بود. معترضان مشهدی در شعارهای شبانه خود از جمله شعار «امسال سال خونه، سید علی سرنگونه»، «خامنه‌ای ضحاک می‌کشیمت زیر خاک»، و «مرگ بر دیکتاتور» سردادند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.