شعارهای شبانه ضد حکومتی در تهران و مناطقی از کرج، شیراز، سنندج و بندرعباس

0 13مناطق مختلفی از شهر تهران از جمله مناطق پیروزی، نارمک و تهرانپارس در شرق، صادقیه، شهرآرا و شهرک باقری در غرب و شهر پرند در جنوب غربی پایتخت و همچنین مناطقی از شهرهای کرج، شیراز، سنندج و بندرعباس شامگاه شنبه بار دیگر صحنه شعارهای شبانه جمعی از مردم معترض علیه جمهوری اسلامی بود.

محله پیروزی تهران، از محله‌های قدیمی و پر جمعیت شرق پایتخت، شامگاه شنبه پانزدهم بهمن ماه شاهد شعارهای شبانه جمعی از مردم بود و معترضان در این منطقه شعارهایی چون «مرگ بر خامنه‌ای» و «مرگ بر دیکتاتور» سردادند.

منطقه نارمک هم شامگاه شنبه صحنه شعارهای جمعی از مردم علیه جمهوری اسلامی یود. «مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر حکومت بچه‌کش» و «مرگ بر حکومت جوان‌کش» از جمله شعارهای معترضان در این منطقه از مناطق شرق پایتخت بود.

جمعی از مردم هم در تهرانپارس نیز جمعی از معترضان شنبه شب در شعارهای شبانه خود از جمله شعار «مرگ بر خامنه‌ای، لعنت بر خمینی» سردادند.

در محله شهرآرا هم جمعی از مردم معترض شامگاه شنبه اقدام به سردادن شعارهای شبانه علیه جمهوری اسلامی کردند. «این آخرین پیامه، هدف کل نظامه»، «قسم به خون یاران، ایستاده‌ایم تا پایان» بخشی از شعارهای شنبه شب معترضان شهرآرای تهران بود.

شهرک باقری در غرب تهران هم شنبه شب باردیگر شاهد سردادن شعارهای شبانه و ضد حکومتی بود. معترضان در این شهرک از جمله شعار «مرگ بر خامنه‌ای» و «قسم به خون یاران، ایستاده‌ایم تا پایان» سردادند.

جمعی از مردم در منطقه صادقیه تهران نیز شامگاه شنبه پانزدهم بهمن ماه اقدام به سردادن شعارهای شبانه از جمله شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر دیکتاتور»، «این همه سال جنایت، مرگ بر این ولایت» کردند.

شهر پرند در سی کیلومتری جنوب غربی تهران نیز شامگاه شنبه شاهد شعارهای شبانه جمعی از مردم معترض بود. معترضان در شهر پرند در میان شعارهای ضد حکومتی خود از جمله شعار «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر حکومت بچه‌کش» سردادند.

مناطقی از شهر کرج از جمله مناطق مهرشهر و گوهردشت نیز شنبه شب، پانزدهم بهمن ماه، شاهد شعارهای شبانه جمعی از مردم معترض علیه جمهوری اسلامی بود. شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای» و «مرگ بر دیکتاتور» از شعارهای اصلی معترضان در این دو منطقه از شهر کرج بود.

چند منطقه از شهر شیراز هم شنبه شب صحنه شعارهای شبانه معترضان از داخل خانه‌ها و مجتمع‌های مسکونی بود. معترضان در شیراز علاوه بر سردادن شعارهایی چون «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر خامنه‌ای»ف شعارهایی چون «عمامه رهبری، وقتشه که بپری» و «مرگ بر حکومت بچه‌کش» سردادند.

مناطقی از شهر سنندج از جمله شهرک بهاران در جنوب این شهر نیز شامگاه شنبه پانزدهم بهمن ماه صحنه شعارهای شبانه ضد حکومتی بود. معترضان در سنندج از داخل خانه‌ها و مجتمع‌های مسکونی از جمله شعارهای «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر خامنه‌ای» سردادند.

در بندرعباس نیز جمعی از مردم معترض شنبه شب در شعارهای شبانه علیه جمهوری اسلامی به سردادن شعارهایی چون «مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر خامنه‌ای، لعنت بر خمینی»، «مرگ بر سپاهی» و «امسال سال خونه، سید علی سرنگونه» پرداختند.

اعتراضات سراسری علیه جمهوری اسلامی از ۲۶ شهریور ماه و در پی کشته شدن مهسا امینی حین بازداشت توسط نیروهای گشت ارشاد و پلیس امنیت اخلاقی آغاز شده است.

بنابر گزارش مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران تاکنون دست‌کم ۵۲۷ تن از معترضان از جمله ۷۱ کودک زیر ۱۸ سال به دست نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی کشته شده‌اند، بیش از ۱۹ هزار و ۶۲۳ تن بازداشت شده‌اند و برای صدها تن از معترضان احکام سنگین زندان صادر شده و چهار تن از معترضان نیز اعدام شده‌اند.

با وجود سرکوب شدید، اعتراضات سراسری علیه جمهوری اسلامی به اشکال مختلف از جمله تجمع‌های اعتراضی در شهرهای مختلف، شعارهای شبانه و دیگر اشکال اعتراضی در آستانه ورود به ششمین ماه همچنان ادامه دارد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.