شعار شبانه و آتش زدن بنرهای حکومتی در تهران و مشهد؛ اعتراضات خیابانی در سنندج

0 10معترضان در سنندج شامگاه جمعه شانزدهم دی ماه در حمایت از اعتراضات مردم شهر زاهدان و استان سیستان و بلوچستان با شعارهای ضد حکومتی به خیابان آمدند. مناطق مختلفی از تهران و مشهد نیز جمعه شب صحنه سردادن شعارهای شبانه و آتش زدن بنرهای حکومتی بود.

در یزد جمعی از معترضان همزمان با سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی با ایجاد راه‌بندان اعتراضی اقدام به سردادن شعار علیه خامنه‌ای و رقص و پایکوبی در منطقه ملاصدرای این شهر کردند.

جمعی از مردم سنندج شامگاه جمعه شانزدهم دی ماه با وجود فضای به شدت امنیتی بار دیگر به خیابان آمدند و با افروختن آتش و بستن برخی خیابان‌های این شهر، شعارهای ضد حکومتی سردادند.

معترضان در تظاهرات پنج‌شنبه شب سنندج شعارهایی علیه جمهوری اسلامی از جمله «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر دیکتاتور»، «کردستان، کردستان، گورستان فاشیستان» و «زن، زندگی، آزادی» سردادند.

در اعتراضات خیابانی شامگاه جمعه سنندج، معترضان همچنین با شعار «درود بر بلوچستان» بر حمایت خود از معترضان در سیستان و بلوچستان و تداوم اعتراضات تاکید کردند و همزمان شعار «تهرانی با غیرت، حمایت حمایت» سردادند.

شهر یزد نیز شامگاه جمعه شانزدهم دی ماه صحنه اعتراضات علیه جمهوری اسلامی بود. جمعی از مردم در منطقه ملاصدرای یزد با بوق‌های اعتراضی و ایجاد راه‌بندان ضمن سردادن شعار «مرگ بر خامنه‌ای»، همزمان با سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی اقدام به رقص و پایکوبی در خیابان کردند.

معترضان در مناطق مختلفی از تهران نیز شامگاه جمعه به سردادن شعارهای شبانه ضد حکومتی ادامه دادند. شعار «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر حکومت بچه‌کش» از جمله شعارهای شبانه‌ای است که معترضان شامگاه جمعه در منطقه نارمک واقع در شرق تهران سردادند.

منطقه جردن در شمال تهران نیز شامگاه جمعه صحنه شعارهای ضد حکومتی معترضان بود. «خامنه‌ای ضحاک، می‌کشیمت زیر خاک»، «فقر، فساد، گرونی، میریم تا سرنگونی» از جمله شعارهای معترضان در این منطقه بود.

معترضان در جردن همچنین در اعتراضات شبانه خود شعارهایی چون «امسال میده کشته سپاه، مرگ بر کل نظام»، «امسال سال خونه، سید علی سرنگونه» و «مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر سپاهی بی‌شرف» و «مرگ بر بسیجی جیره‌خور» سردادند.

منطقه سعادت‌آباد نیز شامگاه شانزدهم دی ماه شاهد شعارهای شبانه جمعی از مردم از فراز مجتمع‌های مسکونی علیه جمهوری اسلامی بود و معترضان از جمله شعار «مرگ بر خامنه‌ای قاتل»، «مرگ بر خامنه‌ای جلاد»، «مرگ بر جمهوری اسلامی»، «مرگ بر حکومت آدم‌کش»، «مرگ بر حکومت بچه‌کش» سردادند.

شهرک اکباتان پس از سرکوب گسترده و بازداشت ده‌ها نفر از زنان، جوانان و مردم ساکن این شهرک در چند هفته گذشته، بار دیگر جمعه شب شاهد سردادن شعارهای شبانه ضد حکومتی بود.

جمعی از ساکنان شهرک اکباتان در شامگاه شانزدهم دی ماه در جریان اعتراضات شبانه خود شعار «مرگ بر خامنه‌ای قاتل» و «مرگ بر دیکتاتور» سردادند.

در منطقه قصرالدشت در مرکز تهران هم شامگاه شنبه معترضان با سردادن شعارهای چون «تا آخوند کفن نشود، این وطن وطن نشود»، «مرگ بر دیکتاتور» به اعتراضات شبانه خود ادامه دادند.

به آتش کشیدن بنرهای تبلیغاتی سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی عصر و شامگاه جمعه در مناطق مختلفی از تهران، مشهد و تعداد دیگری از شهرها ادامه داشت.

معترضان از جمله بنر سالگرد قاسم سلیمانی را که بر پل عابر خیابان جردن نصب شده بود به آتش کشیدند و در شهرک کوهسار نیز یکی از بنرهای سلیمانی را آتش زدند.

جمعی از معترضان نیز جمعه شب در چند منطقه از شهر مشهد بنرهای تبلیغاتی سالگرد قاسم سلیمانی را در خیابان‌های اصلی این شهر به آتش کشیدند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.