شعار ملی ایران برای روز جهانی گردشگری اعلام شد

0 7


شعار ملی روز جهانی گردشگری «سفر به فردای ایران با گردشگری و سرمایه‌گذاری‌ سبز» تعیین شد.

شعار ملی روز جهانی گردشگری اعلام شد با تاکید بر شعار روز جهانی گردشگری «سفر به فردای ایران با گردشگری و سرمایه‌گذاری‌ سبز» تعیین شد.

محمد جهانشاهی، معاون دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، گفت:

با توجه به اینکه سازمان جهانی گردشگری یا UNWTO شعار روز جهانی گردشگری در تاریخ ۲۷ سپتامبر سال ۲۰۲۳ میلادی برابر با ۵ مهر ۱۴۰۲ را گردشگری و سرمایه‌گذاری سبز معادل Tourism and Green Investment اعلام کرده و بر سرمایه‌گذاری بیشتر و هدفمندتر در سه حوزه افراد، سیاره زمین و رفاه، تاکید داشته است، ازاین‌رو شعار ملی جهت گرامیداشت این ایام، سفر به فردای ایران با گردشگری و سرمایه‌گذاری سبز انتخاب شده است.

جهانشاهی با بیان این خبر گفت:

انتخاب شعار ملی سفر به فردای ایران با گردشگری و سرمایه‌گذاری سبز در واقع بستری به‌منظور جهت‌دهی به سیاست‌ها، برنامه‌ها و اقدامات جاری منطبق با شعار سازمان جهانی گردشگری با عنوان گردشگری و سرمایه‌گذاری سبز به شمار می‌آید و علاوه بر اینکه رویکرد گرامیداشت روز جهانی گردشگری امسال را به نمایش خواهد گذاشت، سبب انطباق با الگوها و نگاه جهانی در همه طول سال خواهد شد. 

او با بیان اینکه گردشگری به‌عنوان یک صنعت رو به رشد، تاثیر قابل‌توجهی بر اقتصاد جهانی دارد، افزود:

نظر به چالش‌های زیست‌محیطی کنونی و نیاز به حفظ منابع طبیعی، سازمان جهانی گردشگری یا  UNWTO تلاش کرده است تا اصول و رویکردهای سبز و پایدار را در صنعت گردشگری ترویج دهد، بنابراین شعار سال را با موضوع  گردشگری و سرمایه‌گذاری سبز انتخاب کرده است.

جهانشاهی گفت:

از آنجایی که سرمایه‌گذاری سبز متشکل از سرمایه‌گذاری در پروژه‌ها و فعالیت‌هایی به شمار می‌آید که به توسعه پایدار، بهبود کیفیت محیط‌زیست و حفظ منابع طبیعی کمک می‌کند؛ ازاین‌رو سازمان جهانی گردشگری این مفهوم را با هدف ترویج سفرهای پایدار و سرمایه‌گذاری در زمینه‌های سبز و پایدار در صنعت گردشگری بیان می‌کند.

معاون دفتر توسعه گردشگری داخلی سبز تصریح کرد:

سرمایه‌گذاری سبز در صنعت گردشگری شامل سرمایه‌گذاری در تأسیسات گردشگری پایدار، انتخاب انرژی تجدیدپذیر، حفظ مناطق طبیعی و فرهنگی، حمایت از جوامع محلی و ایجاد اشتغال محلی به شمار می‌آید.

او خاطرنشان کرد: 

سازمان جهانی گردشگری با نظر گرفتن اهمیت حفظ منابع طبیعی، تنوع زیستی، کاهش اثرات منفی بر محیط‌زیست و ایجاد ارتباط محلی، خانواده بزرگ گردشگری را به توسعه گردشگری پایدار و سبز تشویق می‌کند ازاین‌رو  شعار جهانی گردشگری وسرمایه گذاری سبز و در پی آن شعار ملی سفر به فردای ایران با گردشگری و سرمایه‌گذاری سبز بر اهمیت نقش‌پذیری افراد، زمین و رفاه با عنوان رشد و شکوفایی تاکید می‌کند.



Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.