شلیک مرگبار سر صحنه فیلمبرداری؛ اتهام قتل علیه آلک بالدوین منتفی شد

0 20


Alec Baldwin

منبع تصویر، Getty Images

وکلای آلک بالدوین، هنرپیشه سرشناس سینمای آمریکا، می‌گویند همه اتهام‌های «قتل غیرعمد» علیه او منتفی شده است.

قرار بود دادگاه رسیدگی به این اتهامات دو هفته دیگر در ایالت نیومکزیکو آغاز شود.

در جریان این حادثه که اکتبر دو سال پیش (۲۰۲۱) روی داد، آلک بالدوین در هنگام تمرین به سوی هالینا هاچینز فیلمبردار و جول سوزا، کارگردان، که در پشت دوربین بودند شلیک کرد و در حالی که آقای بالدوین تصور می‌کرد یک اسلحه خالی و ایمن ویژه صحنه‌های سینمایی در دست دارد، گلوله خانم هاچینز را از پای درآورد و جول سوزا را هم به طور جدی مجروح کرد.

این بازیگر برنده جایزه اِمی با دو اتهام – دو فقره قتل غیرعمد – روبرو شده بود. این حادثه در هنگام ضبط فیلم سینمایی وسترن «راست – Rust» رخ داد.

رفع اتهام قتل غیرعمد از آقای بالدوین تنها دو هفته قبل از آغاز دادگاهی بود که دادستان‌های منطقه سنتافه در ایالت نیومکزیکو علیه این بازیگر و تهیه کننده فیلم وسترن «راست – Rust» طرح کرده بودند.

وکلای آقای بالدوین روز پنجشنبه – ۲۰ آوریل – ضمن استقبال از این خبر گفتند: «ما از رد اتهام‌ها علیه آلک بالدوین خرسندیم و (دادستان‌ها را) تشویق می‌کنیم که در پی انجام تحقیقات دقیق درباره چگونگی این حادثه تلخ بروند».

آقای بالدوین در حال تمرین با سلاح بود که آن را به سوی جويل سوزا، کارگردان و هالینا هاچینز، فیلمبردار شلیک کرد و در عین ناباوری دید که هر دو زن خون‌آلود روی زمین افتادند.

آقای بالدوین قرار بود روز سوم ماه مه در جلسه نخست دادگاه حاضر شود.

حنا رید، متخصص آموزش و امنیت اسلحه این فیلم، هم با اتهام‌های مشابهی چون آلک بالدوین روبروست.

دادستان‌ها آقای بالدوین را به «سهل‌انگاری و نادیده گرفتن پروتکل‌های استفاده از سلاح» در هنگام ضبط فیلم متهم می‌کنند.

درباره این حادثه سینمایی مرگبار بیشتر بخوانید:

روز پنجشنبه و ساعتی قبل از این که وکلای آقای بالدوین از منتفی شدن اتهام قتل علیه او خبر دهند گزارش شد که فیلمبرداری فیلم «راست» با بازیگری الک بالدوین، که از ۱۸ ماه پیش به دلیل تیراندازی مرگبار به متوقف شده بود، در ایالت مونتانای آمریکا از سر گرفته شده است.

یک وکیل شرکت تهیه کننده فیلم، گفته است که استفاده از اسلحه‌های فعال و هرگونه مهمات در صحنه‌های فیلم ممنوع شده است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.