شنبه اعتراضی ایرانیان در شهرهای اروپا، کانادا و آمریکا؛ «سپاه گروه‌ تروریستی اعلام شود»

0 5بسیاری از شهرهای اروپا، کانادا و آمریکا از جمله شهرهای هامبورگ، کلن، لندن٬ پاریس، آمستردام، منچستر، دوبلین، مونترال، تورنتو، ونکوور، واشنگتن، نیویورک و لس‌آنجلس روز شنبه اول بهمن ماه شاهد تجمع‌های گسترده ایرانیان علیه جمهوری اسلامی بودند. ایرانیان در این تجمع‌ها خواهان قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌ها تروریستی اتحادیه اروپا و کانادا شدند و بر حمایت خود از اعتراضات مردم ایران تاکید کردند.

جمعی از ایرانیان مقیم آلمان روز شنبه در چند شهر این کشور با برپایی تجمع و راهپیمایی بر لزوم قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی تاکید کردند.

شهرهای هامبورگ و کلن روزشنبه شاهد راهپیمایی و تجمع اعتراضی جمعی گسترده از ایرانیان مقیم آلمان بودند. ایرانیان حاضر در این تجمع‌ها ضمن سردادن شعارهایی علیه جمهوری اسلامی، از دولت آلمان خواستند که تا از قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی اتحادیه اروپا حمایت کند.

در شهرهای فرانکفورت، هانوفر، اشتوتگارت و کاسل آلمان نیز جمعی از ایرانیان با برگزاری راهپیمایی اعتراضی ضمن سردادن شعارهایی علیه جمهوری اسلامی، در پلاکاردهایی خواهان «سرنگونی حکومت اسلامی» در ایران شدند.

جمعی از ایرانیان نیز با برپایی در شهر گراتس اتریش، خواهان قرار گرفتن سپاه در فهرست سازمانهای تروریستی اتحادیه اروپا شدند.

در دوبلین جمعی از ایرانیان ایرلند نیز روز شنبه با برپایی تجمع در یکی از مراکز اصلی این شهر اقدام به سردادن شعارهایی علیه جمهوری اسلامی کرده و بر حمایت خود از اعتراضات مردم علیه جمهوری اسلامی تاکید کردند.

در پاریس نیز جمعی از ایرانیان نیز رو شنبه در اعتراض به سرکوب مردم معترض به نیروهای جمهوری اسلامی و برای اعلام حمایت از مردم معترض ایران و با شعارهایی چون «نه به اعدام»، «فارس و عرب، کرد و بلوچ و آذری، همبستگی، برابری و آزادی» تجمع برپا کردند.

جمعی از ایرانیان مقیم منچستر نیز روز شنبه با برپایی تجمعی در این شهر بریتانیا، اقدام به سردادن شعارهایی علیه جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران و سران حکومت فعلی ایران شدند.

در شهر آمستردام نیز جمعی از ایرانیان روز شنبه اول بهمن ماه با برپایی تجمع در یکی از میدان‌های مرکزی این شهر بر حمایت خود از اعتراضات مردم در ایران تاکید کرده و همزمان خواهان قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی هلند و اتحادیه اروپا شدند.

جمع گسترده‌ای از ایرانیان در هجدهمین شنبه اعتراضی خود در شهر واشنگتن دی‌سی پایتخت آمریکا، مقابل دفتر حفاظت از منافع جمهوری اسلامی ایران تجمع اعتراضی برپا کردند و در شعارهای خود خواهان بسته شدن این دفتر شدند.

معترضان همچنین در مقابل دفتر اتحادیه اروپا در واشنگتن با سردادن شعارهایی خواهان قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی این اتحادیه شدند.

در جریان راهپیمایی اعتراضی روز شنبه در واشنگتن همچنین ایرانیان مقیم این شهر شعارهایی چون «امسال سال خونه، سید علی سرنگونه» و «هیز تویی، هرزه تویی، زن آزاده منم» سردادند.
جمعی از ایرانیان مقیم نیویورک هم عصر شنبه در نیویورک اقدام به برپایی تجمع کردند. در این تجمع معترضان ایران با نوشتن شعارهایی چون «زن، زندگی، آزادی»، خواهان توقیف اموال احتمالی مرتبط با سپاه پاسداران در ایالات متحده آمریکا شدند.

جمعی از ایرانیان نیز روز شنبه در شهر مونترال کانادا با برپایی تجمع و سردادن شعارهایی چون «مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر حکومت بچه‌کش» و «مرگ بر جمهوری اسلامی» بار دیگر بر حمایت خود از اعتراضات سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی تاکید کردند.

در تجمع شهر مونترال همچنین معترضان ایرانی پلاکاردهایی در دست داشتند که از دولت کانادا می‌خواهد تا سپاه پاسداران را یک سازمان تروریستی اعلام کند.

جمعی از ایرانیان در تورنتو با راه‌اندازی کاروان خودرویی و کامیونی از دولت کانادا خواستند که سپاه پاسداران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دهد و کلیت آن را تحریم کند.

در شهر تورنتو همچنین جمعی از ایرانیان با تجمع در میدان ملستمن شعارهایی علیه جمهوری اسلامی و همچنین شعار «رضا شاه روحت شاد» و «شاهنشاه روحت شاد» سردادند.

در شهر ونکوور در غرب کانادا نیز جمعی گسترده‌ای از ایرانیان عصر شنبه برای اعلام حمایت مجدد از اعتراضات مردم ایران علیه جمهوری اسلامی اقدام به راهپیمایی و تجمع در مرکز این شهر کردند.

در راهپیمایی روز شنبه اول بهمن ماه در ونکوور همچنین ایرانیان این شهر با سردادن شعار و پلاکاردهایی که در دست داشتند از دولت کانادا خواستند سپاه پاسداران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دهد.

منع ورود و اخراج بستگان مقام‌های جمهوری اسلامی و همچنین افراد وابسته به آن از کانادا از جمله دیگر خواسته‌های ایرانیان مقیم ونکوور در تجمع روز شنبه بود.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.