شهباز شریف: پاکستان نگران فعالیت گروه‌های عمده تروریستی از افغانستان است؛ طالبان: مستقیما شریک شود

0 49


شهباز شریف در حال سخنرانی در سازمان ملل

منبع تصویر، Getty Images

شهباز شریف، نخست وزیر پاکستان در سخنرانی در ۷۷مین مجمع عمومی سازمان ملل گفت که پاکستان نیز مانند کشورهای دیگر جهان، نگران «فعالیت گروه‌های عمده تروریستی» از افغانستان است. طالبان در واکنش به این سخنان اما می‌گوید باید کرسی افغانستان در سازمان ملل به طالبان واگذار شود تا نگرانی‌های کشورها «مستقیما» با حکومت طالبان در میان گذاشته شود.

آقای شریف گفت که «پاکستان در نگرانی‌های اصلی جامعه جهانی در مورد گروه‌های عمده تروریستی که از افغانستان عملیات می‌کنند، خود را شریک می‌داند» از جمله فعالیت‌های شاخه خراسان گروه داعش، «تحریک طالبان پاکستان»، همچنین القاعده، «جنبش اسلامی ترکستان» و «جنبش اسلامی ازبکستان» در افغانستان تحت کنترل طالبان، نگران‌کننده است.

نخست وزیر پاکستان از حکومت موقت طالبان خواست که با این گروه‌ها «به طور موثر و همه‌جانبه» در افغانستان برخورد کند. به گفته او، فعالیت این گروه‌ها در افغانستان دردسر پاکستان نیز است.

او همچنین گفت که «افغانستان امروز با چالش خاصی روبروست، ۳۰ میلیون افغان با اقتصادی که عمل نمی‌کند، رها شدند و (در همین حال) پاکستان برای احترام به حقوق آموزش دختران افغان و زنان کار می‌کند.»

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.