شگفتی دنیای حیات وحش به روایت تصویر

0 13


دنیای حیات وحش بسیار زیبا است؛ تا جایی که حتی با عکس‌های آن نیز ارتباط برقرار می‌کنید و اشتیاق بیشتری برای شناخت حیوانات و پرندگان به دست می‌آورید.

دنیای حیوانات مملو از فرصت‌های شگفت‌انگیز عکاسی است. عکاسی حیات وحش ژانری از عکاسی محسوب می‌شود که حیوانات و پرندگان را در زیستگاه طبیعی خود به تصویر می‌کشد. نکته مهم در این نوع عکاسی، تصمیم‌گیری برای ثبت تصویر در کسری از ثانیه است؛ زمانی که نور و رفتار حیوان در کنار هم قرار می‌گیرند تا تصویری احساسی خلق کنند.

عکاسانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، علاوه بر تبحر عکاسی ممکن است به مهارت‌های دیگری نیز نیاز داشته باشند. به‌عنوان مثال، نزدیک‌شدن به برخی از حیوانات و پرندگان دشوار است و بنابراین، آگاهی از رفتار آن‌ها اهمیت دارد. عکس‌های حیات وحش را می‌توان با استفاده از تجهیزات معمولی گرفت؛ اما گاهی اوقات آنچه که یک عکس را مستحق دریافت جایزه می‌کند، تجهیزات تخصصی مانند لنزهای ماکرو برای حشرات، لنزهای با فاصله کانونی بلند برای پرندگان و دوربین‌های زیرآب برای زندگی دریایی هستند.

عکاسان حوزه حیات وحش نگاه دقیقی به جزییات دارند و می‌توانند بسته به نور، رنگ و زاویه حیوانات، آن‌ها را از دیدی کاملا جدید نشان دهند. این عکس‌های متفاوت حتی می‌تواند ارتباط بهتری بین مردم و طبیعت برقرار کند. شکار ویژگی‌های انسانی در حیوانات نیز کمک بسزایی در این زمینه می‌کند؛ نظیر خطرناک‌ترین مارها که لبخندی بر لب دارند یا سگی که با دیدن غذایی خوشمزه، آب از دهانش جاری می‌شود. درست مانند عکس‌های جذابی که توسط برندگان «جوایز عکس قناری ۲۰۲۳» گرفته شده است و در ادامه شاهد آن‌ها خواهید بود.

ماری در حال شکار پرنده

عکاس: Weinong Duan

زنبوری در حال مکیدن شهد

عکاس: Pepe Badia Marrero

گربه ای در حال لیسیدن بینی اش

عکاس: Ignacio Medem

عکس موجودات دریایی

عکاس: Víctor Daniel Núñez Duarte

قورباغه ای در حال تماشای دوربین

عکاس: Soumya Ranjan Bhattacharyya

پرنده ای در حال پرواز در آسمان نارنجی رنگ

عکاس: Weinong Duan

انعکاس تصویر روباه در آب

عکاس: Mario Cea Sánchez

حرکت مواج و گروهی ماهی ها

عکاس: Jose Luis Gonzalez Guerra

عکس یک موجود دریایی

عکاس: Shota Ishino

پرنده ای زیبا در میان گلهای سفیدرنگ

عکاس: Andrés Gómez Arroyo

عکس پرنده ای آبی رنگ

عکاس:  Mario Cea Sánchez

موجودی دریایی با حلزون در دهان

عکاس: Shota Ishino

تصویر یک آخوندک

عکاس:  Pepe Badia Marrero

پرنده ای در حال پرواز

عکاس: Mario Cea Sánchez

تعداد زیادی فلامینگوی قرمز

عکاس: Amadeu Martinez

تاکنون از دنیای حیات وحش عکاسی کرده‌اید؟ از تجربیات و خاطرات جالب خود برای کاربران کجارو بگویید. در صورتی هم که از تماشای عکس‌های این مقاله لذت برده‌اید، حس‌وحال خود را با ما به اشتراک بگذارید.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.