شیلی؛ کشوری که بعد از جهان عرب و اسرائیل بزرگ‌ترین جامعه فلسطینی‌ها را دارد

0 5


  • فرناندا پل
  • بی‌بی‌سی

فلسطینی تبارهای شیلی چند روز پس از آغاز حملات اسرائیل به غزه تظاهرات کردند

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

فلسطینی تبارهای شیلی چند روز پس از آغاز حملات اسرائیل به غزه تظاهرات کردند

اگر چه فاصله شیلی با نوار غزه و ساحل غربی بیش از ۱۳ هزار کیلومتر است، نزدیک به نیم میلیون فلسطینی در این شیلی زندگی میکنند واین کشور میزبان بزرگترین جامعه فلسطینیان در خارج از جهان عرب و اسرائیل است و حالا آنها هم میخواهند صدایشان در طرفداری از مردم غزه، شنیده شود.

از بیش از یک ماه قبل که مناقشه اسرائیل و حماس شروع شد، جامعه فلسطینیان شیلی تظاهرات متعددی در سانتیاگو پایتخت به راه انداخته و هزاران نفر علیه حملات اسرائیل به غزه شعار دادند.

پس از حمله حماس به اسرائیل در ۷ اکتبر که به کشته شدن ۱۴۰۰ نفر و به گروگان گرفتن بیش از ۲۰۰ نفر انجامید، دولت اسرائیل به عملیات زمینی و بمباران هوایی علیه غزه مبادرت کرد که به گفته وزارت بهداشت غزه که حماس آن را اداره می‌کند، تا کنون به مرگ بیش از ۱۰ هزار نفر از جمله ۴۳۰۰ کودک منجر شده است.

در این تظاهرات، شرکت کنندگان که چفیه، سربند سنتی فلسطینیان را بر سر دارند، در خیابان های سانتیاگو به راهپیمایی پرداخته و پلاکاردهایی حمل می‌کنند که روی آن عباراتی مانند “آنها می خواستند ما را دفن کنند ولی نمی دانستند که ما بذر هستیم” یا این که “این جنگ نیست، این نسل کشی است.” نوشته شده است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.