صداوسیما از انفجار در «مهمات‌سازی وزارت دفاع» در اصفهان خبر داد

0 20در پی شنیده شدن صدای انفجار مهیب در شهر اصفهان، صداوسیمای جمهوری اسلامی اعلام کرد:«این انفجار در یکی از مراکز مهمات‌سازی وزارت دفاع روی داده است» و همزمان مدیرکل بحران استانداری اصفهان گفت که علت شنیده شدن صدای انفجار «در دست بررسی است».

محمدرضا جان‌نثاری، معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان، نیز با اعلام این‌که «صداهای انفجار» در اصفهان مربوط به یکی از مراکز وابسته به وزارت دفاع بود٬ اظهار داشت: «در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که این صداها به علت انفجار در یکی از مراکز نظامی وابسته به وزارت دفاع بوده است.»

محمدرضا جانثاری اضافه کرد: «چند صدای انفجار در شهر اصفهان» شنیده شده و «منجر به ترس مردم شده است».

معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان همچنین تصریح کرد این انفجارها «تلفات جانی نداشته اما ارزیابی خسارات در دست بررسی است».

خبرگزاری دولتی ایرنا هم به نقل از شاهدان عینی می‌گوید این انفجار در یکی از صنایع دفاعی وابسته به وزارت دفاع در خیابان خمینی اصفهان روی داده است.

کانال‌های تلگرامی که خبرهای شهر اصفهان را پوشش می‌دهند، با تاکید بر «شنیده شدن صدای چند انفجار مهیب» می‌گویند که صدای این انفجارها «در محدوده خیابان خمینی،عاشق‌آباد و شهرک کوثر» اصفهان شنیده شده است.

این منابع خبری محلی تاکید کردند که «صدای انفجارها تا کیلومترها دورتر نیز شنیده شده است.»

در همین حال خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی نیز شنیده شدن صدای انفجار مهیب در شهر اصفهان را تایید کرد و درباره منشا صدای انفجار نوشت: «این انفجار در یکی از مراکز مهمات‌سازی وزارت دفاع روی داده است.»

این خبرگزاری، همزمان از قول معاون سیاسی استانداری اصفهان عنوان کرد که «این تلفات جانی نداشته است».

سایت خبرآنلاین در همین خصوص محل وقوع این انفجار را «یکی از مراکز مهمات‌سازی وزارت دفاع» در اطراف اصفهان اعلام کرد.

منصور شیشه‌فروش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اما گفت: «صداهای ناهنجار در خیابان خمینی اصفهان شنیده شده است که علت وقوع آن در دست بررسی است.»

منصور شیشه‌فروش افزود: «بنابر اعلام شهروندان به یگان‌های امدادی، صداهای ناهنجاری طی سه الی چهار مرحله در محدوده خیابان خمینی اصفهان شنیده شده است.»

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: «بررسی علت وقوع این صداها در دستور کار قرار گرفته است و به زودی اعلام خواهد شد.»

این خبر به مرور تکمیل می‌شودSource link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.