صفا عائلی: اگر وضعیت بلاتکلیف ادامه پیدا کند اعتصاب غذا خواهم کرد

0 7


صفا عائلی، دایی و اشکان امینی، برادر مهسا (ژینا) امینی

منبع تصویر، UGC

توضیح تصویر،

صفا عائلی، دایی و اشکان امینی، برادر مهسا (ژینا) امینی

صفا عائلی، دایی کوچک مهسا (ژینا) امینی که در بازداشت به سر می‌برد، طی تماسی با خانواده‎‌اش از فشارهای امنیتی و شرایط نامناسب ابراز نگرانی کرده و گفته در صورت ادامه وضعیت بلاتکلیفی، اعتصاب غذا خواهد کرد.

یک منبع آگاه و نزدیک به خانواده صفا عائلی به بی‌بی‌سی فارسی گفت که او امروز شنبه هشتم مهر طی در تماس با خانواده‌اش گفته در حال حاضر در زندان سنندج نگهداری می‌شود. او از زمان بازداشت با خانواده امکان ملاقات حضوری نداشته است.

به گفته این منبع، صفا عائلی از روزی که بازداشت شده تحت بازجویی‌های شدید قرار دارد و پیگیری‌های خانواده او نیز با وعده‌های عملی نشده مسئولان بی‌نتیجه مانده است: «از روزی که صفا بازداشت شده به خانواده آنها وعده داده‌اند که به زودی آزاد می‌شود و پیگیر کارهای او هستند، اما این وعده‌ها هر روز تکرار می‌شود و هیچ‌کدام عملی نشده است، تنها خانواده را سر کار گذاشته‌اند. حتی گفته بودند او را بازداشت کرده‌اند تا در وقایع پیش‌رو بلایی سرش نیاید و گفته بودند ۲۵ شهریور آزاد می‌شود، ولی هر بار دروغ دیگری می‌گویند.»

منبعی که با بی‌بی‌سی گفت‌وگو کرده تاکید می‌کند صفا عائلی طی تماسی که شنبه هشتم مهر با خانواده‌اش داشته گفته در شرایط نامناسبی به سر می‌برد و به او گفته شده که بازداشتش تمدید خواهد شد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.