طالبان: جهان از شرایط به رسمیت شناختن حکومت ما تعریف دقیق ندارد

0 193


گزارش دهی طالبان

منبع تصویر، I. Samangani

توضیح تصویر،

امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه طالبان در نشست با رسانه‌ها


امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه طالبان می‌گوید جهان تعریف دقیقی از شرایط طرح کرده خود در ارتباط به برسمیت شناختن حکومت طالبان ندارد.
در جلسه گزارش‌دهی از یک سال کارکرد این وزارت که روز چهارشنبه ۱۶ سنبله/شهریور در کابل برگزار شده بود، آقای متقی در مورد شرایط تعیین شده از سوی جامعه جهانی مانند ایجاد حکومت همه شمول، رعایت حقوق بشر به ویژه زنان، و استفاده نشدن خاک افغانستان از سوی تروریستان اشاره کرده و به هر یک جداجدا پرداخت.
با گذشت بیشتر از یک سال از آغاز دور جدید حکومت طالبان، هیچ کشوری حاضر به رسمیت شناختن حکومت طالبان نشده است. هرچند شماری از کشورها نماینده‌های از حکومت طالبان را پذیرفته‌اند.

آقای متقی مدعی شد که حکومت طالبان هم حکومت همه شمول است، هم امنیت سرتاسری در افغانستان را برقرار کرده است، و هم حقوق زنان و در کل حقوق بشر در نظام کنونی طالبان رعایت شده است.

«حکومت ما همه شمول است»

آقای متقی در ارتباط به خواست جامعه جهانی در مورد «ایجاد حکومت همه شمول» گفت: «همانند اینکه جهان تعریف درستی از تروریسم نداشت، حالا تعریف درستی از حکومت همه شمول ندارند.» آقای متقی افزود که در حکومت طالبان اقوام مختلف حضور دارند؛ «هم وزیر تاجیک داریم، هم هزاره، هم ازبیک».
این در حالی است که در حکومت طالبان هیچ زنی در سطوح بالای حکومت قرار ندارد.

در حکومت طالبان در رده اول رهبری، نخست وزیر، وزیر دفاع، وزیر داخله، وزیر خارجه، وزیر مالیه/دارایی، رئیس دادگاه عالی، رئیس اداره استخبارات همه از قوم پشتون هستند. یکی از معاونین نخست وزیر ازبک/ازبیک هست و رئیس ستاد ارتش طالبان تاجیک است. در سطح رهبری هیچ هزاره شیعه حضور ندارد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.