طالبان «حضور هزاران عضو داعش» در شمال افغانستان را رد کرد؛ تاجیکستان: ارتش ما در مرز در حال آماده‌باش است

0 9


امیر خان متقی

منبع تصویر، Bakhtar News Agency

توضیح تصویر،

آقای متقی در گردهمایی رهبران طالبان برای تجلیل از سی‌وچهارمین سالگرد خروج نیروهای شوروی از افغانستان در کابل صحبت می‌کرد

امیر خان متقی، وزیر خارجه حکومت طالبان ادعای «سازمان پیمان امنیت جمعی» در مورد حضور ۴ هزار جنگجوی شاخه خراسان گروه داعش در شمال شرق افغانستان در مرز این کشور با تاجیکستان را رد کرده است.

آقای متقی که در گردهمایی رهبران طالبان برای تجلیل از سی‌وچهارمین سالگرد خروج نیروهای شوروی از افغانستان در کابل صحبت می‌کرد، گفت: «همسایه‌های شمالی ما نشستی داشته‌اند و در آن اعلان شده که در شمال افغانستان هزارها داعشی جمع شده‌اند و این برای ما خطر است. ما به آنها این موضوع را واضیح می‌گوییم که اگر در افغانستان یک داعشی‌ها سر بلند کند، سرکوب می‌شود. این چه معنی دارد که هزارها نفر در یک جای جمع شده‌اند و نه کسی آن را می‌بیند و نه کسی از آن خبر دارد. هرکسی می‌تواند بیاید ببیند و با ما مذاکره و مفاهمه کنند ولی اتهام وارد نکنند و این ملت بیچاره و جنگ‌زده را تهدید نکنند.»

دیروز ژنرال اناتولی صدروف، رئیس ستاد مشترک سازمان پیمان امنیت جمعی در نشست خبری گفت که شمار جنگجویان شاخه خراسان گروه داعش در افغانستان به حدود ۶۵۰۰ رسیده و از این میان حدود چهار هزار جنگجوی خود را در نزدیکی مرز افغانستان با تاجیکستان جابجا کرده است.

او گفت که این نیروهای در ولایت‌های بدخشان، قندوز و تخار جابجا شده‌اند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.