طالبان فرمان خود را برای «حل نزاع میان اقوام» در خواجه بهاوالدین تخار اعلام کرد

0 54


مردم محلی در تخار

منبع تصویر، Taliban

توضیح تصویر،

مقام‌های طالبان فرمان رهبری خود را به مردم محلی ابلاغ کردند

طالبان می‌گوید با صدور فرمانی تنش میان ساکنان محلی ازبک و تاجیک و مهاجران بازگشته پشتون را بنا به تایید رهبر طالبان به مردم این منطقه اعلام کرده است.

مقام‌های طالبان تصمیم رهبری خود در مورد آنچه «حل نزاع بین اقوام» در خواجه بهاءالدین تخار خوانده را دوشنبه (۲ عقرب/آبان) در یک گردهمایی با حضور شماری از مردم اعلام کردند.

حدود دو ماه گذشته در ولایت تخار در شمال افغانستان، درگیری مهاجران بازگشته از پاکستان و شماری از اهالی ولسوالی خواجه بهاءالدین عمدتا ازبک و تاجیک رخ داده است. اهالی این ولسوالی گفتند مهاجران آنها را از خانه‌هایشان بیرون کرده و املاکشان را تصاحب کرده‌اند. اما طرف دیگر می‌گویند حالا می‌خواهند املاک خود را پس بگیرند.

انعام الله سمنگانی، معاون سخنگوی طالبان در یک رشته توییت خبر داده که «هیئت توظیف شده از سوی ریاست الوزرا برای حل نزاع‌ بین اقوام بر سر خانه‌های رهایشی (مسکونی) و‌ زمین‌های زراعتی در مهاجر‌ قشلاق ولسوالی خواجه بهاءالدین ولایت تخار، امروز نزاع را با رضایت تمام طرف‌ها حل و فصل نموده و پس از تاییدی مقام رهبری امارت اسلامی فیصله‌ (تصمیم) خود را رسما اعلان نمود.»Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.