ظرفیت بالای گردشگری آبی و هوایی در هرمزگان

0 16


مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان معتقد است این استان ظرفیت بالایی در حوزه گردشگری آبی و هوایی دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان با اشاره به ظرفیت بالای موجود برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری آبی و هوایی مدعی شد که متقاضیانی برای سرمایه‌گذاری در این حوزه‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند.

محمد محسنی اظهار کرد:

برای هم‌افزایی و همفکری بین ارگان‌ها، ضرورت دارد که یک هدف‌گذاری مشترک میان ادارات ورزش و جوانان و بنادر و دریانوردی صورت پذیرد تا این ظرفیت‌ها به سرانجام برسد.

محسنی با بیان اینکه اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان به‌عنوان اداره پیشران توسعه در استان تکالیفی از سوی مقام عالی استان بر عهده دارد، اظهار کرد:

این تکالیف شامل ایجاد و افزایش زیرساخت‌های گردشگری هوایی و دریایی است که با ماهیت ورزش و صنعت دریانوردی و ساحلی آمیخته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان خاطرنشان کرد:

از این‌ رو همکاری این دو ارگان با اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ضرورت دارد.

وی با اشاره به نقش و تاثیر گردشگری مفرح هوایی و دریایی عنوان کرد:

بررسی‌ها انجام‌شده نشان می‌دهد که گردشگری مفرح مورد استقبال زیادی از گردشگران داخلی و خارجی بوده و ما باید تمام تلاش خود را به کار ببریم که سهم و سرانه درآمدی و جذب توریسم در این حوزه را بالا ببریم و به جایگاه واقعی‌اش برسانیم.

محسنی اضافه کرد:

هرمزگان با دارا بودن بیش از دو هزار و سیصد کیلومتر ساحل و ۱۴ جزیره کوچک و بزرگ، فرصت خوبی برای تبدیل‌شدن به قطب گردشگری تلفیقی دریایی و هوایی را دارد.

 در پایان این نشست مدیرکل ورزش و جوانان و معاون بنادر و دریانوردی اعلام کردند از تمام ظرفیت‌های خود برای تحقق این هدف استفاده می‌کنند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.